PETRA BREZOVSKÁ

Pred:

97.80kg

Po:

72.90 kg

Rozdiel:

24.9kg

„Dlho som sa odhodlávala schudnúť, teraz som s výsledkom nad mieru spokojná.“

Bola som prekvapená, keď som sa dozvedela, že sesternica drží diétu. Pýtala som sa, že akú a keď som videla postupné výsledky, tak som začala premýšľať, že to by mohlo byť pre mňa to pravé. Predpokladala som, že to bude drahé a hovorila som si, že si to nemôžem dovoliť. Začala som sledovať Facebook stránku výživovej poradkyne – Eriky Liteckej a prihlásila sa do súťaže o týždenný redukčný program. Napodiv ma vylosovala, síce ako štvrtú v poradí, získala som cenu útechy – váženie, meranie a jedno jedlo zadarmo. Tak som išla. Dosť som sa zhrozila pri tých číslach, ktoré vyšli z mojich výsledkov. Povedala som si, že musím niečo začať so sebou robiť. No to moje „niečorobenie“ sa dostavilo až po roku od prvej návštevy, než som si všetko v hlave usporiadala. Nikdy som nebola štíhla, odmala som bola silnejšia, ale chodievala som cvičiť a tak nejak som sa držala na takej – pre mňa vyhovujúcej váhe.

Prvý týždeň som myslela, že zjem aj priateľa s mojím synom

Pred šiestimi rokmi som si našla priateľa, prišlo šťastie, veľká spokojnosť, pohoda, že som tak zlenivela, až sa mi váha vyšplhala na alarmujúce číslo. Necítila som sa po fyzickej stránke vôbec dobre a navyše som vyzerala ako hroch. Tak som napísala výživovej poradkyni Erike, že idem do toho, chcem schudnúť aspoň -20 kíl. Erika ma odvážila, zmerala tuky, svaly a nakoľko som nemala žiadne zdravotné problémy, tak mi naordinovala úplnú náhradu stravy. Išla som od nej s veľkým odhodlaním, že to zvládnem. Erika ma motivovala, ako to zvládla ona a rovnako motivujúce boli pre mňa príbehy, ktoré som čítala na jej facebook stránke. Všetko mi dopodrobna vysvetlila, bola na telefóne, ak som potrebovala radu. Prvý týždeň som myslela, že zjem aj priateľa s mojím synom, no našťastie som vždy mala riešenie, ako hlad jednoducho zahnať. Diétu som dopĺňala povolenými potravinami – chutil mi kaleráb s grilovanou cuketou. Toľko kalerábu, ako počas diéty, som nikdy nezjedla. Potom už to išlo ľahko, zvykla som si na jednoduchý režim – ráno som začala koktajlom, na obed som mala polievku, na olovrant kaleráb a na večeru som si vybrala opäť koktajl. Ani odrobinka naviac. Dodržiavala som presné odporúčania od výživovej poradkyne a jej slová boli pre mňa sväté. Sama som sa čudovala, akú mám pevnú vôľu.

Diéta mi chutila!

Najviac mi z polievok chutili kuracia, špargľová a rajčinová. Koktaily mi chutili všetky, okrem čokolády s mätou. Musím povedať, že som veľmi spokojná s výsledkom chudnutia, musela som nakúpiť nový šatník. Teraz počúvam samé pochvaly od okolia, rodiny, priateľov, kolegýň a práve tie ma hnali a stále ženú ďalej a ďalej. Cítim sa oveľa lepšie, fyzicky aj psychicky, nakoľko sa mi vrátilo sebavedomie (i keď ani neviem, či som niekedy nejaké mala). Takže skúška číslo jedna splnená – redukčná a prechodová fáza chudnutia je za mnou a teraz prebieha skúška číslo dva – udržať si tento skvelý výsledok, ale to je už len a len na mne. No a záver tohto príbehu odo mňa pre vás je jasný – odporúčam túto diétu všetkým, ktorí chcú rýchlo a efektívne schudnúť!