O SPOLOČNOSTI

Spoločnosť NUTRI a.s. sa venuje poskytovaniu komplexných služieb vo forme odborného poradenstva a dohľadu nad redukciou hmotnosti, poradenstva v oblasti výživy a zdravého životného štýlu prostredníctvom poradenských centier a certifikovaných výživových poradcov po celom Slovensku, Česku a Maďarsku.

Spoločnosť NUTRI a.s. vytvorila licenčný systém na nezávislé prevádzkovanie poradenských centier NUTRI FOOD PLAN pre úpravu telesnej hmotnosti pomocou nutrične vyvážených redukčných MRP programov. Od roku 2021 rozšírila ponuku taktiež o novú radu vysokobielkovinových potravín a diétnych ketogénnych jedál NutriFood Keto, dostupných iba na eshope.

Naším cieľom je efektívne riešenie obezity a s ňou súvisiaca liečba civilizačných ochorení.

ČO JE NUTRI FOOD PLAN

NUTRI FOOD PLAN, ako jediné redukčné a výživové programy na Slovensku, spĺňajú prísnu legislatívu a nariadenia EÚ pre plnohodnotnú náhradu celodennej stravy s nutrične vyváženými potravinami NutriFood MRP. Potraviny NutriFood MRP obsahujú 100 % odporúčanej dennej dávky všetkých potrebných vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín. Nejde teda o žiadne potravinové, výživové či vitamínové doplnky, ale o potraviny určené na osobitné výživové účely, ktoré vďaka svojej nutričnej vyváženosti dokážu plnohodnotne nahrádzať celodennú stravu a tak sa efekt diéty dostaví už veľmi skoro.

ZABEZPEČUJEME A POSKYTUJEME

Poradenstvo

Poradenstvo v oblasti redukcie hmotnosti v rámci osobných konzultácii s klientom (platíte len 15 eur za vstupnú konzultáciu/vyšetrenie), kontroly u výživového poradcu NUTRI FOOD PLAN sú počas roka úplne ZADARMO.

Vyšetrenie

Podrobné vyšetrenie – diagnostika metabolizmu, testy potravinovej intolerancie, vyšetrenie cievneho systému, vyšetrenie stresového zaťaženia.

Odporúčania

Poradíme Vám vo výbere vhodného redukčného programu s ohľadom na Váš zdravotný stav a vstupné vyšetrenie. Naši certifikovaní výživoví špecialisti Vám zostavia individuálny jedálniček na chudnutie.

Potraviny

Vysokokvalitné, chutné a nutrične vyvážené potraviny, ktoré zabezpečia úplnú náhradu stravy a 100 % odporúčanej dennej dávky potrebných vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín – nejde o žiadne výživové ani potravinové doplnky. 

Kontroly

V rámci našich programov Vám poskytneme pravidelné kontroly a konzultácie počas celej doby redukcie a stabilizácie hmotnosti ZADARMO. Odborný dohľad nad redukciou hmotnosti máme pre Vás k dispozícii aj po skončení redukčných programov.

Edukácia

V rámci pravidelných konzultácii s Vaším výživovým poradcom získate aj nové vedomosti v oblasti zdravia a výživy. Naučíme Vás, aké potraviny sú pre Vás vhodné, a ktorým sa naopak máte vyhýbať, aby ste si svoju zredukovanú hmotnosť dokázali dlhodobo udržať.

VÝSKUMY NUTRI FOOD PLAN

Obezita

Výskumy prebiehajúce pod dohľadom najskúsenejších lekárov z oblasti liečby obezity priniesli veľmi pozitívne výsledky použitia VLED a LED diét, ako prevencia rôznych civilizačných ochorení.

Kožné ochorenia

Výsledky z lekárskej praxe jednoznačne dokazujú zlepšenie výsledkov a celkového zdravotného stavu pacientov, ktorí absolvovali redukčné programy NUTRI FOOD PLAN (VLED a LED).

Onkologické ochorenia

Výrazná nadváha je jedným z rizikových faktorov pre výskyt viacerých onkologických ochorení. Estrogény a androgény sú zväčša zvýšene v obezite a sú tiež spojené s výskytom rakoviny prsníka.

Diabetes mellitus typu 2

Polovica európskej populácie má nadváhu alebo je obézna a približne 7 percent trpí diabetom. Výskumy potvrdili pozitívny vplyv liečebných redukčných programov VLED na zdravotný stav pacientov.

Gynekologické ochorenia

Do tejto kategórie ochorení jednoznačne patria poruchy menštruačného cyklu, neplodnosť, komplikácie v gravidite a pri pôrode. Obezita častejšie vedie k vynechávaniu menštruácie a k poruchám plodnosti.

Liečba detskej obezity

Počet obéznych detí sa rok od roka neustále zvyšuje a má epidemický charakter šírenia, v dôsledku čoho sa u nich vyskytujú vážne fyzické a psychické ochorenia a zvyšuje sa riziko ochorení a úmrtí v mladšom veku.

Kardiovaskulárne ochorenia

V tomto výskume boli pozorované pozitívne účinky redukcie hmotnosti pomocou VLED diéty na kardiovaskulárny systém. Okrem tlaku boli pozorované aj iné hodnoty ako lipidy, glukóza a inzulín.

Metabolické efekty VLED a LED diéty

Obezita sa často jednoducho definuje ako stav abnormálneho alebo nadmerného nahromadenia tuku v tukových (adipóznych) tkanivách tela vedúci k zdravotným komplikáciám.

MRP NUTRIFOOD POTRAVINY

Nutrične vyvážené (MRP) potraviny NutriFood Vám zabezpečia plnohodnotnú náhradu stravy. Tieto potraviny sú však dostupné IBA v našich poradenských centrách a nie je ich možné kúpiť online. Naši poradcovia Vám na základe diagnostiky metabolizmu zostavia jedálniček na mieru vhodný presne podľa Vašich výsledkov.

NAŠA HISTÓRIA

Naše programy vznikli v spolupráci s renomovanou francúzskou spoločnosťou, ktorá má viac ako 45-ročné skúsenosti s výrobou LED (nízkoenergetické diéty) a VLED (veľmi nízkoenergetické diéty) potravín, určených pre plnohodnotnú náhradu celodennej stravy, ktorá pri minimálnom energetickom príjme zaručuje vhodný denný príjem všetkých potrebných bielkovín, tukov, sacharidov, vlákniny, vitamínov, minerálnych látok a esenciálnych aminokyselín.

TÍM ŠPIČKOVÝCH ODBORNÍKOV

Potraviny NutriFood sú založené na rozsiahlom klinickom výskume a na výskumoch vedeckej rady pod záštitou MUDr. Georga L. Blackburna, PhD. – profesora Lekárskej fakulty Harvard University, ktoré dopomohli k vytvoreniu najzdravšej a najspoľahlivejšej metódy dlhodobej optimalizácie váhy. Klinicky testované potraviny NutriFood určené pre rýchlu a bezpečnú redukciu hmotnosti vyhovujú medzinárodným právnym predpisom EÚ.

person1

MUDr. George L. Blackburn, PhD.

Medzinárodne uznávaný vedec v oblasti výživy a zakladateľ VLED a LED

Dr. George L. Blackburn pracoval ako profesor výživy a riaditeľ Výživového oddelenia na Lekárskej fakulte na Harvarde až do svojho úmrtia (2017). Tiež bol predsedom Výživového/Metabolického laboratória a riaditeľom Centra pre štúdium nutričnej medicíny, ktoré je sesterskou spoločnosťou Medicínskeho centra milosrdnej Beth Israel v Bostone, Massachusetts.

Prioritou jeho laboratória bolo vyšetriť najzložitejšie problémy spoločné s výživou a zdravím. Bol školiteľom viac ako 100 odborných asistentov aplikovanej a klinickej výživy a vydal viac ako 400 publikácií z oblasti výživy, medicíny a metabolizmu.

NUTRI-FOOD-O-NAS-PANI-DOKTORKA-1

MUDr. Caroline M. Apovian

Profesorka medicíny a pediatrie, Lekárska fakulta Bostonskej univerzity

Dr. Caroline Apovian je profesorkou medicíny a pediatrie, oddelenia endokrinológie, diabetes a výživy na Lekárskej fakulte Bostonskej univerzity. Je odbornou asistentkou Americkej vysokej školy výživy a členkou tímu Americkej akadémie lekárov, ktorí sa podieľali na výskumoch VLED a LED programov. Pracuje v oblasti výživy a obezity od roku 1990.

Dr. Apovian je držiteľkou ceny Zdravotného nutričného špecialistu od Americkej spoločnosti klinickej výživy za rozvíjanie a poskytovanie nutričného vzdelávania pre študentov lekárskej fakulty a zdravotníkov na Lekárskej fakulte Bostonskej univerzity. Publikovala viac ako 100 článkov, kapitol a rôzne prieskumy o obezite, výžive a o súvislosti medzi tukovým tkanivom a rizikom výskytu kardiovaskulárnych chorôb.

Kontaktuje našich špecialistov

Každý človek je jedinečný, a preto aj jeho jedálniček na chudnutie musí byť prispôsobený jeho potrebám. Program NUTRI FOOD PLAN s potravinami NutriFood MRP Vám na mieru zostavia naši certifikovaní výživoví poradcovia.

SPOLUPRACUJEME