O KETÓZE

Ide o prirodzený stav, kedy telo využíva ako zdroj energie najmä vlastný tuk. Bráni sa tak nedostatku sacharidov. Spotreba sacharidov pre navodenie ketózy je približne 50 g denne. Prírodná ketóza, do ktorej sa je možné dostať nízkym príjmom sacharidov je úplne bezpečná. Telo má pri nej stabilnú, kontrolovanú hladinu cukru a ketolátok v krvi.

VÝHODY KETÓZY

V poslednom čase pribúdajú kvalitne zdokumentované medicínske štúdie o nízkosacharidových diétach. Potvrdzujú fakt, že sú pri spaľovaní telesného tuku úspešnejšie ako diéty, redukujúce i príjem bielkovín a tukov. Oceníte fakt, že vás nezaskočí „vlčí“ hlad, ani neprídete o svaly. Okrem toho, vznikajúce ketolátky dodávajú dvakrát viac energie než sacharidy. Predovšetkým ale rýchlo a ľahko schudnete. Metabolizmus sa pri takýchto redukčných programoch nespomalí, ale naopak, urýchľuje.

Chráni svalovú hmotu a vitálne orgány

Ketóza nie je pre naše zdravie škodlivá, naopak štiepením tukov zaisťuje telu potrebnú energiu výlučne z vlastných tukových zásob. Chráni svalovú hmotu a vitálne orgány v tele.

Liečba epilepsie

Ketóza sa úspešne využíva k liečbe mozgových ochorení napr. Alzheimerovej alebo Parkinsonovej choroby. Štúdie taktiež ukazujú už približne 100 rokov vynikajúce výsledky u pacientov liečiacich sa na epilepsiu.

Nutričná ketóza

Nutričná ketóza znižuje objem dostupnej krvnej glukózy pre rakovinové bunky. Je dokázaný pozitívny vplyv na spomalenie rastu tumoru.

Liečba kardiovaskulárneho ochorenia

Nutričná ketóza sa úspešne využíva k prevencii a liečbe metabolického syndrómu a obezity, k zníženiu rizika diabetu (cukrovky) 2. typu, kardiovaskulárnych ochorení, zlepšení kožných ochorení.

NUTRIFOOD PRODUKTY

Vyberte si svoje obľúbené jediné nutrične vyvážené potraviny na Slovensku.

Kontaktuje našich špecialistov

Každý človek je jedinečný, a preto aj jeho jedálniček na chudnutie musí byť prispôsobený jeho potrebám. Program Chudnem s poradcom s NutriFood MRP patriaci po značku NUTRI FOOD PLAN vám na mieru zostavia naši certifikovaní výživoví poradcovia.