SOŇA GREGURKOVÁ

Pred:

86kg

Po:

66kg

Rozdiel:

20kg

„Našla som diétu, ktorá skutočne funguje“

Volám sa Soňa a mám 20 rokov

Môj príbeh sa začal na strednej škole. Keď som nastúpila na strednú školu, vážila som 70kg, čo na moju výšku 174 cm nie je až tak zlé. Začala som užívať antikoncepciu a v priebehu roka moja váha nekontrolovateľne narástla na 90 kg. Celý rok som sa nevážila, lebo som sa toho bála. Všetci mi hovorili, že som pribrala. Ja som to vedela aj videla, len sa mi s tým nechcelo nič robiť. Ďalšie 2 roky som skúšala rôzne diéty, cvičenia, jedálničky, ale nič ma nikdy nebavilo viac ako mesiac. Moja váha klesla len na 86kg. Vždy som sa na to s prepáčením vykašlala.

Po strednej škole raz prišla moja najlepšia kamarátka Lucia s tým, že objavila novú diétu – NUTRI FOOD PLAN, pri ktorej nemusím cvičiť a pritom nejde o žiadnu hladovku. Je to koktailová/instantná diéta, čiže rôzne koktaily, polievky, kaše, omelety alebo špagety a podobne, ktoré sú navyše veľmi chutné. Takže žiadne varenie, len zamiešať a ide sa. Lucka mala vždy problémy s nadváhou, tak povedala, že ide do toho. Chcela som to tiež vyskúšať, ale bála som sa, že to opäť po nejakom čase vzdám alebo to nebude fungovať ako všetko, čo som doteraz vyskúšala. Tak som jej povedala, že počkám a podľa jej výsledkov sa zariadim.

Po troch – štyroch týždňoch som na nej videla neskutočné zmeny

Preto som si povedala, že idem do toho aj ja! Veľmi som sa bála, že to nezvládnem. Sladké bolo vždy moja slabosť. Nakoniec som sa odhodlala pozrela som si ich facebookovú stránku a web Nutrifood.sk, zistila si kontakt na Eriku Liteckú, ktorá má v Skalici poradňu, čo je k môjmu mestu najbližšie, zavolala a dohodla si s ňou stretnutie. Prvé dva týždne boli najťažšie. Bola som stále hladná a unavená, lebo moje telo sa podľa nutričnej poradkyne očisťovalo a detoxikovalo, ale bola som odhodlaná so sebou niečo urobiť a navyše v tom so mnou bola aj kamarátka, tak sme sa navzájom podporovali a nevzdávali to.

Po dvoch týždňoch mojej diéty sa aj moja sestra odhodlala a išla do toho s nami. Potom sa pridali do môjho jedálnička aj iné jedlá a tak som si na diétu rýchlo zvykla a kilá išli dole. Postupne som pozorovala moju premenu s úsmevom na tvári. Každý mi hovoril, ako mi to pristane, že je zo mňa “kočka” a to ma veľmi tešilo a povzbudzovalo. Nikdy predtým som sa takto dobre necítila. K diéte som pridala šport, ktorý ma nečakane bavil, čo sa nikdy predtým nestalo. Za 10 týždňov úplnej náhrady stravy +5 týždňov tzv. “prechodu na pevnú stravu,” ktorý je treba absolvovať po úplnej náhrade stravy, som schudla úžasných 20 kg a prvý raz v živote som spokojná s mojou postavou.

Diétu som ani raz neporušila a tým, ktorí by ju chceli vyskúšať to určite odporúčam a neoplatí sa porušiť, lebo keď ju porušíte oklamete len sami seba, nikoho iného. Týmto sa chcem poďakovať hlavne Erike Liteckej, ktorá mi vždy pomohla, keď som jej napísala, poradila a povzbudila ma na každej kontrole, ale hlavne mi pomohla uskutočniť túto úžasnú premenu. Ďakujem!

Soňa