Bezlepkové potraviny NutriFood MRP

V súčasnosti ponúkame množstvo nutrične vyvážených Nutri Food MRP potravín označovaných ako bezlepkové – vhodné pre pacientov s týmto ochorením.

3,10 € / kus

Dostupné iba v poradenských centrách

Vhodné aj v redukčných programoch

Popis

Celiakia je imunitne sprostredkované, zápalové systémové ochorenie, ktoré vyvoláva glutén (lepok) obsiahnutý v niektorých obilninách (pšenica, jačmeň, raž a ovos). Celiakia má rôznorodý klinický obraz, postihuje hlavne tenké črevo.

Najčastejšie príznaky celiakie sú: bolesti brucha, hnačka, nadúvanie, zvýšená plynatosť čriev, pocit tlaku v bruchu, celková slabosť, chudnutie, depresívne stavy a iné zmeny psychiky,
u detí podvýživa, oneskorený rast, malé priberanie na váhe, oneskorenie pohlavného vývoja.

Celiakiu často sprevádzajú ďalšie autoimunitné ochorenia a komplikácie, napr. zápal štítnej žľazy, pečene, hrubého čreva, cukrovka 1. typu, systémový lupus, výrazný deficit vitamínov (hlavne vit. skupiny B a vit. rozpustných v tukoch (A, D, E, K), železa, kyseliny listovej, kožné prejavy, anémia, kĺbové bolesti a iné.

Celiakia je síce závažné, ale liečiteľné (resp. zdravotne riešiteľné) ochorenie. Jediná možná liečba celiakia je celoživotná bezlepková diéta.

V našej ponuke nutrične vyvážených NutriFood MRP potravín nájdete aj potraviny označované ako bezlepkové – vhodné pre pacientov s týmto ochorením.

Produkty NutriFood MRP nie je možné zakúpiť bez prvej vstupnej konzultácie u výživového poradcu NUTRI FOOD PLAN, ani prostredníctvom internetu či tretej osoby.

Jedna porcia nutrične vyvážnej potraviny NutriFood MRP obsahuje 33% odporúčnej dennej dávky všetkých vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov

Medzi našimi potravinami a produktami tejto kategórie nájdete:

Vanilková ryža

Vaječná omeleta so syrom a s príchuťou slaniny

Tyčinka s príchuťou horkej čokolády v horkej čokoláde (plnohodnotná náhrada stravy)

Tyčinka s karamelovou príchuťou v mliečnej čokoláde (plnohodnotná náhrada stravy)

Tyčinka s citrónovou príchuťou v bielej čokoláde (plnohodnotná náhrada stravy)

Šampiňónové rizoto

Polievka s pórovou príchuťou

Polievka s paradajkovou príchuťou

Polievka s kuracou príchuťou

Polievka s hráškovou príchuťou

Mexické tacos

Koktail s príchuťou vanilky

Koktail s príchuťou tropického ovocia

Koktail s príchuťou lesného ovocia

Koktail s príchuťou karamelu

Koktail s príchuťou jahody

Koktail s príchuťou cookie and cream

Koktail s príchuťou čokolády

Koktail s príchuťou bielej čokolády

Koktail s príchuťou banánu

Koktail s príchťou čokolády s mätou

Kontaktuje našich špecialistov

Každý človek je jedinečný, a preto aj jeho jedálniček na chudnutie musí byť prispôsobený jeho potrebám. Program Chudnem s poradcom s NutriFood MRP patriaci po značku NUTRI FOOD PLAN vám na mieru zostavia naši certifikovaní výživoví poradcovia.