ALEXANDRA HRÁNKOVÁ

Pred:

125.00kg

Po:

95.50kg

Rozdiel:

29.5kg

„Schudnúť som sa rozhodla pre môj hrozný zdravotný stav.“

Ďalším z dôvodov, prečo som sa pustila do chudnutia bolo, že som chcela pomôcť aj mojej dcére (29) a vyprovokovať k zníženiu hmotnosti aj ju, čo sa mi v konečnom dôsledku podarilo. Začala chudnúť spolu so mnou a pridala sa k nám dokonca aj moja staršia sestra (64). Vzájomne sme sa podporovali a bolo to veľmi motivačné pre každú z nás.

Ako to všetko začalo?

Jedného dňa som na facebooku uvidela môjho priateľa M. Skalu a neverila som vlastným očiam. Schudol a bol z neho úplne iný človek. Oslovila som ho a on mi poradil a dal telefónne číslo na výživovú poradkyňu, ktorá mu pomohla zredukovať nadbytočné kilogramy. Tak sme sa s dcérou rozhodli ísť do toho spolu. Zavolala som a objednala som nás na vstupnú konzultáciu k veľmi príjemnej výživovej poradkyni Erike Liteckej.

Podpora od výživovej poradkyne je pri chudnutí dôležitá

Hneď od začiatku sme sa stali kamarátkami. Po celú dobu bola milá a veľmi ochotná odpovedať na každú moju otázku. Hocikedy som jej zavolala a radila sa s ňou. Každých 14 dní sme ju navštevovali a ona nás podporovala a povzbudzovala. My tri sme si tiež vzájomne pomáhali a podporovali sa, aby sme spoločne zvládali aj tie ťažšie chvíle. Môj cieľ bol schudnúť -30 kg a to ma stále hnalo dopredu.

Podarilo sa mi splniť môj cieľ a som z toho nadšená

Čo bolo na diéte super? Mohli sme si vždy vybrať z ponuky to, čo nám najviac chutilo a vždy to pre nás Erika pripravila. Každej z nás chutilo niečo iné, našťastie naša výživová poradkyňa mala vždy široký sortiment potravín a tak sme si mohli pochutnať na svojich obľúbených jedlách. Vyskúšala som všetky jedlá, ale najviac som si obľúbila koktaily a moja dcéra zase polievky. K narodeninám som dostala od Eriky aj pivko Nutrifood, tak som mohla oslavovať. Kvôli zdravotnému stavu sme popri Nutrifood potravinách mali povolené aj jedno bielkovinové jedlo denne spolu s bielou a zelenou zeleninou.

Kilá išli dole aj bez cvičenia

Musím sa priznať, že som tak trochu lenivá a že okrem prechádzok som sa vôbec nehýbala a ani som necvičila. No aj napriek tomu šli kilá krásne dole. Výsledky sa dostavili veľmi rýchlo, čo bolo pre nás motivujúce a čo nám pomáhalo prekonávať diétu. Ľudia a okolie nás chválili a dokonca aj lekárka diabetologička nás pochválila. Zlepšovali sa aj výsledky a náš zdravotný stav. A po troch mesiacoch diéty a jeden a pol mesiaca prechodu na normálnu stravu sa mi splnil môj cieľ a zároveň veľký sen!

Schudla som 30 kg!

A nebola som sama, kto sa tešil z úžasného výsledku. Moja dcéra dala dole úžasných -27 kg a moja sestra, ktorá držala diétu o mesiac menej, schudla vynikajúcich -15 kg. A vidíte, išlo to aj v 64 rokoch. Všetky tri sme naozaj šťastné. Ale čo bolo hlavné, vysoký krvný tlak je už minulosťou, dychavičnosť tiež, cukrovka pomaly mizne, teraz mám 5,4 a som veľmi rada, že som to dokázala. Spoznala som jednu skvelú žienku, našu poradkyňu Eriku s dobrým srdcom! A teraz viem, že keď budem potrebovať, môžem sa na ňu kedykoľvek obrátiť a ona mi vždy rada poradí.

Všetkým čo váhajú odkazujem, že keď človek chce, všetko dokáže. Ale musí naozaj chcieť a výhovorky, že je to drahé alebo nemám čas sú len znakom toho, že nechcem. Neváhajte, zdravie máme iba jedno a keď si predstavím ležať v nemocnici na infúziách a viem, že môžem tomu predchádzať, radšej zájdem za Erikou a nechám si odborne poradiť. Som šťastná a veľmi rada som sa o svoju radosť a radosť mojich blízkych podelila s Vami.

Alexandra