ANNA LUTICOVÁ

Pred:

77.00kg

Po:

56.00kg

Rozdiel:

21kg

„Dnes sa rada pozerám na seba do zrkadla.“

Volám sa Anna a mám 21 rokov

Môj príbeh začína niekedy v máji, keď som sa veľmi rozhodovala, či sa na túto diétu dám, pretože to bol pre mňa veľký krok. Od osemnástich rokov som začala mať veľké problémy s váhou. Zdalo sa mi, že jem stále rovnako a kilá idú hore. Nikdy som si to až tak neuvedomovala, až som sa nakoniec dopracovala k váhe skoro 78 kg. Keď som sa ešte v máji postavila na váhu, bolo to ešte 70 kg, v lete to už bolo 73 kg a nakoniec som sa dopracovala až takmer k 78 kg. Možno si poviete, žiadna hrôza, ale pri mojej výške 158 cm… Bola som z toho veľmi zhrozená, pretože už som si na seba nemohla obliecť veci,  ktoré sa mi páčili a keď som sa pozrela do zrkadla, tak som sa dlho na seba nedokázala pozerať.

Navyše mi lekári diagnostikovali ochorenie štítnej žľazy

Myslela som si, že najmä tento problém mi spôsobuje také nadmerné priberanie. Áno, možno to bolo aj tým a nikdy som neverila, že ešte dokážem schudnúť a budem vyzerať dobre. Niekoľkokrát som v máji preštudovala internetové stránky o chudnutí, až som natrafila na NutriFood. Zaujalo ma to a tak som si  o tom preštudovala viac. Rozhodla som sa, že napíšem nutričnej poradkyni. Nakoľko som z Liptovského Mikuláša, najbližšie bola pri mne konzultantka pre Žilinu, p. Stráňavská. Písali sme si, ale nakoniec som sa rozhodla, že tento veľký krok ešte neurobím a že ešte počkám po lete. Po lete som na to zabudla a vypustila to z hlavy. Čím ďalej, tým viac som bola „väčšia“ a neustále unavená. Nič sa mi nechcelo. O pár mesiacov som si opäť na ňu spomenula, že predsa len by som to mala asi skúsiť. Veď za pokus nič nedám a peniaze, ktoré dám za diétu, by som aj tak minula na nepodstatné veci.

Prvé dni boli pre mňa veľmi ťažké, ale potom to už išlo. Na náhradu stravy som si veľmi rýchlo zvykla. Nie vždy to bolo ľahké, ale snažila som sa celý čas poctivo dodržiavať, čo mi nutričná poradkyňa radila a nakoniec sa mi to aj podarilo. Schudla som na váhu 56,1 kg. Som so sebou veľmi spokojná a rozhodne chcem v mojom novom životnom štýle pokračovať. Predsa len som nabitá novou energiou. Rada chodím cvičiť, čo predtým pre mňa predstavovalo neskutočnú záťaž a naučila som sa aj zdravo stravovať. Odnaučilo ma to hlavne sladkostiam, na ktoré si už v týchto chvíľach ani nespomeniem. Predtým to bolo pre mňa veľmi ťažké, čo i len nepomyslieť na niečo chutné pod zub. Dnes mi na tento účel slúžia tyčinky NutriFood.

A čo je na celej diéte úžasné? To, že teraz sa rada na seba pozerám do zrkadla a usmievam sa pri tom 🙂

A za toto všetko môžem ďakovať mojej nutričnej poradkyni, ktorá ma vždy podržala a podporila, aby som to nevzdala. A ja som to nevzdala a vyhrala som boj nad mojimi kilami. Touto cestou sa jej chcem za to veľmi poďakovať.