ANTÓNIA ŤAHÚŇ MENDELOVÁ

Pred:

102.10kg

Po:

71.30kg

Rozdiel:

30.8kg

„Túžila som získať späť svoju kondičku, svoju postavu, svoje zdravie.“

Zamestnaná matka
Vždy som pracovala minimálne v dvoch prácach a popritom som riešila množstvo ďalších aktivít. Som učiteľka, srdcom akademička a hudobníčka. Čo je v mojom prípade priam smrteľná kombinácia. Pretože moja práca je mojim koníčkom. Umenie – veda – učiteľstvo. V preklade to znamená, že ak práve netvorím, nevyberám nejaký repertoár, tak cvičím alebo o tom aspoň niečo píšem. Ani jedno leto som nepredovolenkovala ako by sa patrilo. Takže neustále zhon.

Takto to šlo, až kým ma nezastavilo rizikové tehotenstvo v roku 2010. Ostať doma bez pohybu u mňa odštartovalo problémy s obezitou. Začiatkom roku 2017 som si uvedomila, že „diétovanie“ (ako som ho dovtedy skúšala – nejesť múčne jedlá, 90-dňová diéta, nejesť po 17:00 hod., ryžová diéta…) je nefunkčné. Po 7 rokoch som si hovorila: už mám dve deti, už nedojčím. Diéty, ktoré poznám sú u mňa už nefunkčné a behanie mi síce pomáha, ale nevládzem koľko, ako by som chcela. A tak som zavolala kamoške, ktorá mala skúsenosti s redukčným programom NUTRI FOOD PLAN a s požehnaním od manželíka a oporou rodiny a priateľov som si predsavzala, že vydržím 100 dní.

Čo som od toho očakávala? Veľa.

Sama pred sebou som sa chcela vidieť ako voľakedy. No a najmä súrne som potrebovala riešiť zdravotné problémy, ktoré mi obezita spôsobovala. Mávala som veľké problémy so žilami na nohách, bolesti chrbta, nekonečné ženské problémy a už ani nemusím prízvukovať, že psychické problémy. Najväčšie „depky“ som nemala ani tak z toho, že som si v obchode nemohla kúpiť na seba to, čo sa mi páčilo, ale naozaj len to, čo mi bolo dobré. No a potom som bola zúfalá z toho, že som sa zafučala už na prvom schodisku, pričom bývame iba na štvrtom pochodí.

Strašne som to „chcela dať.“

Pred tromi rokmi som začala opäť behať, ale veľmi striedmo. Ani som poriadne nezačala a už som riešila ďalšie zdravotné problémy. Pol roka som mala obojstranný zápal bedrových kĺbov, čo sa mi ťažko liečilo. Takže som bola zase pohybovo obmedzená. Vôľu som mala silnú, v týchto bolestiach som dokonca zabehla jeden z mojich obľúbených behov – ČSOB Marathon. Mám rada akcie, ktoré povzbudzujú ľudí k športu takým spôsobom, že naozaj má človek dobrý pocit už len z účasti a dôjdenia do cieľa. V roku 2016 som práve na ňom zabehla svojich prvých 10 km. Bolo to pre mňa v rekordnom čase, ale prišla som do cieľa medzi poslednými, čo ma trošku frustrovalo. Naozaj som túžila získať späť svoju kondičku, svoju postavu, svoje zdravie. No a tak sa začala moja cesta s NutriFood.

Cieľ 100 dní. 

Počas nich som bola s deťmi na 2 týždne na liečení v Tatrách, 2 týždne s rodinou a priateľmi na dovolenke v Chorvátsku a vlastne po celý čas som dennodenne varila a chystala jedlo pre svoje deti 5-6 krát denne (majú špeciálnu šetriacu diétu). Ako to prebiehalo? Žiadne ochutnávanie niečoho, čo bolo mimo diéty, naozaj žiadne prehrešky. Krízy počas ženských dní boli. Nie však hlad, ale iba chute. A výsledok? Potiahla som to úplne dobrovoľne na 107 dní samotnej diéty a ďalších 30 dní fáze prechodu a stabilizácie hmotnosti a to úplne bez sladkostí. A čo je zvláštne – tie mi ani doteraz nechýbajú.

Zmenila som stravovacie návyky a žijem zdravší život

Počas trvania diéty som nebola ani raz hladná. Myslím si, že aj chute na jedlo sa dajú naučiť ovládať. Ale ako vravela moja kamoška Marika, vďaka ktorej som sa o NUTRI FOOD PLAN dozvedela: „Takúto zmenu života musí človek chcieť najviac na svete a musí byť na ňu psychicky pripravený!“ A ja som to asi veľmi chcela. Celkovo som sa „prenastavila“ na zdravší životný štýl a upravila svoje doterajšie stravovacie návyky. Som stotožnená s tým, že jesť sa nemá, až keď je človek vyhladovaný. A hlavne sa nemôže jesť čokoľvek, len aby sa žalúdok zasýtil. Teóriu som síce poznala už aj predtým, avšak teraz sa všetky moje poznatky o zdravej výžive dostali nielen do môjho jedálnička, ale do jedálnička celej mojej rodiny. Čo je veľmi dôležité podotknúť, že nám chutí a že sa tešíme z chvíľ s jedlom, ale s tým zdravým. Povýšila som pozornosť jedlu na svoju prioritu a ono mi to vracia v podobe, ktorá mi nielenže neškodí, ale plní svoju funkciu a pomáha mi plnohodnotne a kvalitne žiť.

Pravidelne ma zastavujú ľudia a pýtajú sa ma, ako som dosiahla postavu, ktorú mám teraz. A moja odpoveď je jednoznačná: „Ta správna diéta a pohyb.“ Aj keď táto diéta funguje aj bez pohybu, ale práve s ním máte istotu, že tukové bunky, ktoré sa už raz v tele vytvorili, viac nedostanú šancu. Spevníte svalstvo a celé telo a tak aj výsledný efekt bude ešte lepší. A to nielen ten estetický, ale predovšetkým ten zdravotný.

Prajem všetkým, ktorí sa odhodlajú na takýto veľký krok v živote, aby sa im splnilo všetko, čo od neho očakávajú a aby pre výsledok urobili odteraz až navždy úplne VŠETKO.

Všetko pre zdravie, priatelia,
Antónia Ťahún – Mendelová