BÁLINT REPKA

Pred:

127kg

Po:

110kg

Rozdiel:

17kg

„Teraz už viem, že váhu môžu udržať nielen šaláty a mäso – ako sa dočítame v mnohých článkoch a ako som si doteraz myslel. Teraz sa cítime dobre. Samozrejme, sú dni kedy si pripúšťame aj sladkosti, ale iba s mierou.“

NIE JE TO LEN O DIÉTE

Okrem toho, že s NUTRI FOOD PLAN chudol Bálintov brat, chudla s nami i Bálintova priateľka, ktorej chudnutie ho namotivovalo a tak sa k nej rozhodol pridať.

Hneď na úvod mu naša výživová poradkyňa vysvetlila nutnosť zmeniť životný štýl, inak to vraj bude donekonečna len o nepodarených pokusoch a jojo efektoch.

„Vždy som sa pokúšal, už niekoľkokrát som schudol a dokázal som schudnúť rýchlo a veľa kilogramov, ale Gabika ma hneď na začiatku upozornila, že toto je ďalší z mnohých pokusov pokiaľ sa nerozhodnem zmeniť životný štýl,“ vysvetľuje Bálint, ako si uvedomil, že to nie je len o diéte.

Aj prirodzený pohyb predstavoval problém

A hoci zdravotné problémy nemal, predsa len tam bola pri jeho pôvodnej váhe 127,3 kg výrazná potreba schudnúť. „Chcel som schudnúť skôr preventívne a mal som už pocit, že aj prirodzený pohyb mi čoraz viac robí problém.“ Aj keď Bálint zdravotné problémy nemal, bolo len otázkou času, kedy sa postupne začnú nejaké rozvíjať a navyše podvedomý tlak na psychiku z nemožnosti sa slobodne hýbať tiež nie je organizmu príjemný.

VOĽBA SPRÁVNEHO PROGRAME JE KĽÚČOVÁ

Bálint si pochvaľoval aj voľbu dvoch programov na chudnutie, ktoré boli pre neho najvhodnejšie a tiež ich plynulý prechod medzi nimi pod dozorom výživovej poradkyne NUTRI FOOD PLAN Gabiky Huberovej.

„Nakoľko mám dve zamestnania a vykonávam manuálnu/fyzickú prácu, tak sme začali s programom MAN. Po štyroch týždňoch sme prešli na program PLUS. Dovtedy sa znížila aj moja váha, a Gabika zhodnotila, že fungovanie metabolizmu bolo regulované natoľko, že sme mohli znížiť príjem kalórií,“ teší sa Bálint odbornému usmerneniu našej poradkyne.

ZAČIATKY, MÔŽU ALE NEMUSIA BYŤ NAJŤAŽŠIE

V chudnutí sú vždy kritické najmä prvé dni, kedy mnoho chudnúcich môže pociťovať výrazný hlad, neochotu vzdať sa starých návykov či nedostatok sebadisciplíny, alebo skrátka len nechuť k novému fit jedlu. Avšak s MRP potravinami NutriFood môžu byť aj začiatky príjemné.

Bálint svoje začiatky opísal takto: „Mám pevnú vôľu a išiel som do toho naplno, preto sa mi podarilo dostať do úspešného konca. Nemal som žiadne problémy. Veľmi rád mám zeleninu, a dostatočný príjem tekutín mi tiež uľavilo od hladu. Rovnako, ako moja priateľka, mam rád najmä: karamelový, čokoládový, cookie, banánový a vanilkový koktail a koktail biela čokoláda. Z polievok bola najobľúbenejšia karí polievka.“

Navyše mu veľmi pomáhala aj prítomnosť výživovej poradkyne počas celej diéty: S mojou výživovou poradkyňou mám len a len dobré skúsenosti. Počas celej diéty mi veľmi pomáhala. Vždy bolo všetko tak, ako povedala.

ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL AKO CESTA K ZDRAVEJ VÁHE

Bálintov problém boli najmä opakované pokusy chudnutia s následným jojo efektom. Uvedomil si však, že fit postava a zdravé telo nie sú prioritne o diétach, ale o rozumnom stravovaní. „Už je to tretí mesiac, čo sme prestali držať diétu a naše stravovacie návyky sa úplne zmenili. Jeme pravidelne, raňajky sú veľmi dôležité. Gabika nám vysvetlila, aký rozdiel je medzi zdravými a nezdravými cukrami. Teraz už viem, že váhu môžu udržať nielen šaláty a mäso – ako sa dočítame v mnohých článkoch a ako som si doteraz myslel. Teraz sa cítime dobre. Samozrejme, sú dni kedy si pripúšťame aj sladkosti, ale iba s mierou.“

Na záver Bálint odkazuje ešte jednu vec: „ Na svete asi neexistuje jednoduchšia diéta. Kto nevie dodržiavať túto diétu, tak žiadnu inú.

My sa k tomuto tvrdeniu podobne prikláňame. MRP potraviny NutriFood sú veľmi chutné, nájdete z nich širokú ponuku a mnoho klasických jedál upravených do fitness zdravej podoby. A navyše chudnete pod dozorom odborníka, ktorý vám vie vždy ukázať, čo je pre vás v chudnutí najlepšie.