BARBARA LAKÓ

Pred:

100kg

Po:

80kg

Rozdiel:

20kg

„Kde začať? Na webovej stránke NUTRI FOOD PLAN, kde si viete vybrať svojho výživového poradcu podľa toho odkiaľ pochádzate. A potom to už ide.“

INŠPIROVANÁ OKOLÍM

„Polovica mojej rodiny schudla pomocou redukčných programov NUTRI FOOD PLAN. Mala som taký pocit, že mi už nič nepomáha, ale moja krstná mama rozprávala o redukčnom programe NUTRI FOOD PLAN tak presvedčivo, že som sa do toho pustila aj ja. Dlho som premýšľala nad tým, či by som mala zdieľať môj príbeh a moje fotky, pretože nie som veľmi hrdá na to, ako som vyzerala pred diétou,“ opisuje začiatky svojej veľkej zmeny Barbara. Jej fitness premena sa dostala až na úroveň – 20 kíl za pomoci MRP NutriFood potravín a tiež našej výživovej poradkyne.

PODLOMENÉ ZDRAVIE AKO BRZDA NA CHUDNUTIE

Ako sme už v úvode naznačili a určite to vie nejeden z vás, chudnutie je niekedy výrazne ťažšie a obmedzené v dôsledku zdravotných problémov. Svoje o tom vie aj Barbara: „Mám hypotyreózu (nízka aktivita štítnej žľazy), takže aj chudnutie bolo ťažšie, ľahko som pribrala.“ Nízka aktivita štítnej žľazy totiž spomaľuje aj tvorbu hormónov produkovaných štítnou žľazou, trijódtyronínu a tyroxínu, čo môže ovplyvniť spôsob, akým telo spracováva tuk, následne tento jav vedie aj k vysokému cholesterolu či upchatiu tepien.

Barbara však nechcela len schudnúť, ale i vytvarovať svalovú hmotu. „Keďže som trénovala, vybrali sme si program Plus, aby som vydržala tréningy. Prvé 2 týždne boli ťažké, ale keďže som bola pripravená na príznaky hladu, vedela som čo mám čakať. S dostatočným príjmom tekutín a so zeleninami sa dá vydržať,“ prízvukuje Barbara toľko nami omieľaný správny pitný režim.

ZA VŠETKÝM HĽADAJ SVOJU MYSEĽ

Dôležité je tiež správne nastavenie mysle a Barbarina odpoveď na otázku ohľadom jej obľúbených potravín MRP NutriFood dokazuje, že mala jasno vo svojich prioritách: „Pre mňa nebolo dôležité mať obľúbenú potravinu, účel svätí prostriedky. Len som chcela dosiahnuť svoje ciele.“ A že sa jej to teda krásne podarilo.

Za svoj úspech vďačí Barbara najmä svojmu odhodlaniu, sebamotivácii a vytrvalosti, ale predsa len treba spomenúť aj jej oporný bod v tomto všetkom – výživovú poradkyňu Dianu Dunai v spolupráci s Gabrielou Huberovou„ Kde začať? Na webovej stránke NUTRI FOOD PLAN, kde si viete vybrať svojho výživového poradcu podľa toho odkiaľ pochádzate. Dianu mám veľmi rada, bolo mi potešením, že ma podporovala aj v športovaní. Diana je tiež zdatná v oblasti fitness športu, takže mohla mi tiež dávať odporúčania v stravovaní aj po ukončení diéty. To je profesionálna časť. Okrem toho je veľmi priateľská a empatická žena, mám ju rada ako priateľku.“

ZMENA VÁHY = ZMENA POSTOJA

Barbara však priznáva, že takáto zmena je udržateľná len vtedy, keď zmeníte aj váš postoj: „V mojom živote nastala absolútna zmena, to môžem povedať. Odvtedy trénujem až 6-krát týždenne, mám aj ďalšie ciele. Je dôležité pravidelné stravovanie a tiež pravidelný pitný režim. Túžba po sladkostiach kvôli zmenám nálady je tiež preč.“

Práve vďaka tomuto i chudnutiu pod dozorom poradcu sa nedostaví obávaný jojo efekt. Počas vášho chudnutia si vybudujete zdravé návyky stravovania, zdravý životný štýl a výživová poradkyňa bude dbať na to, aby ste z diétnych jedál postupne prechádzali na bežnú zdravú stravu vhodným spôsobom.

Tak vidíte, Barbara dokázala za neuveriteľné necelé 4 mesiace zmeniť trojciferné číslo na váhe na dvojciferné. Idete do toho aj vy?