JOZEF BREZOVSKÝ

Pred:

113.20kg

Po:

95.00kg

Rozdiel:

18.2kg

„Musel som začať niečo robiť so svojim zdravotným stavom.“

Urobil som pár podstatných zmien najmä v pracovnom živote, keďže som bol v stresovej práci takmer 24 hodín denne. Menej pohybu a skoncovanie s fajčením mali tiež za následok kilá navyše. Vyskúšal som rôzne diéty a “zaručené prípravky na chudnutie,” ale mali len krátkodobý efekt a navyše aj jojo efekt, keďže kilogramy sa mi vrátili aj s neželaným bonusom naviac.  Dcéra v snahe pomôcť mi ma zoznámila s výživovou poradkyňou – zdravotnou sestrou p. Gubrickou, ktorá mi vysvetlila princíp a výhody chudnutia s potravinami Nutrifood

Po porade a so súhlasom mojej lekárky – internistky som začal meniť svoju životosprávu a chudnúť s programom NUTRI FOOD PLANTak sa začala moja cesta za zdravím.

Ako cieľ som si stanovil váhu pod 100 kg – mal to byť darček k mojej 60-ke. Po 6 týždňoch, presne v deň mojich 60tich narodenín, ukázala váha číslo 99,7 kg. Bol som nadšený. Najväčšie prekvapenie však nastalo pri kontrolnom odbere krvi u pani doktorky. Vysadila mi lieky na arytmiu, vysoký tlak aj dnu. Navyše aj hodnoty  cukru sa krásne upravili na normu /zo 7,5 a viac – na 4,8/. A to bol ten najkrajší darček k mojím okrúhlym narodeninám. Prinavrátilo sa mi moje zdravie!

Zmenil sa mi celý život.

Zistil som, že sa to dá aj v mojom veku. Som pohyblivejší, ohybnejší, ale hlavne som so sebou spokojný a hrdý na seba, že som to dokázal. Naučil som sa inak – zdravšie stravovať a hlavne si vážiť svoje zdravie viac ako “peknú chutnú porciu,” jedla na tanieri.

Po mojom úspechu som sa rozhodol, že pokračujem v chudnutí a dám dole ďalších -5 kg. Inšpiroval som dokonca svoju manželku, ktorá sa rozhodla, že do toho pôjde spolu so mnou.

Ja viem, že na cudzej chybe sa ťažko učíme. Ak sa však z vlastnej chyby nepoučíme včas, tak už môže byť niekedy aj neskoro. Ďakujem p.Gubrickej, že mi pomohla “zaradiť spiatočku,” a zase si užívať život plnými, ale tentokrát zdravými dúškami.

Jozef