KATARÍNA MEDVECKÁ

Pred:

120kg

Po:

100kg

Rozdiel:

20kg

„Pred pôrodom som bola obyčajná žena ktorá sa ,,stratila v dave“.“

Počas tehotenstva som pribrala viac ako 30 kg a priblížila som sa k obávanej stovke. Utešovala som sa tým, že po pôrode schudnem, no nestalo sa tak. Po čase som otehotnela znova a scenár sa opakoval. Následne ako deti rástli, pribúdali starosti a na seba som akosi pozabudla. Po čase som si začala uvedomovať, že tak, ako mi pribúdajú roky, tak spolu s nimi aj kilá. Ručička váhy sa nekompromisne zastavila na 120-ke. Následok nadváhy nedal na seba dlho čakať a prejavil sa v podobe chorôb. Najviac si to odniesli moje nohy/kolená.  Nakoľko pracujem  ako kuchárka a stále som na nohách, moje ochorenie ma začalo vážne obmedzovať v práci.

Preto som sa rozhodla, že schudnem. Vyskúšala som rôzne diéty a cvičenia. Úspech sa dostavil či už väčší alebo menší, ale vždy bol len dočasný. Došlo to tak ďaleko, že som musela vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Kolená som mala však už tak zničené, že nepomohla ani dlhodobá ambulantná liečba a po konzultácii lekárov mi bola doporučená operácia kolien.

Vtedy som dostala od lekárov nekompromisnú jednoznačnú podmienku, ak chcem ešte normálne chodiť, musím pre začiatok schudnúť minimálne 20 kg a potom sa rozhodne čo bude ďalej.

Termín kontroly som dostala o 4 mesiace. Pretože pracujem ako kuchárka, vedela som, že to nebude ľahké zvládnuť, ale vedela som, že ak schudnem, určite sa mi bude lepšie pohybovať. Počas cesty domov od lekára  som plakala, ale zároveň som si začala uvedomovať pravdu, že plač mi nepomôže. Po skúsenostiach  z minulosti som taktiež vedela, že sama to nezvládnem a preto som vyhľadala odbornú pomoc poradenského centra NUTRI FOOD PLAN so sídlom  v Trenčíne.

Objednala som sa na vstupnú konzultáciu, na ktorej som absolvovala diagnostické meranie na prístroji IN BODY a Max Pulse. Výživová poradkyňa mi detailne vysvetlila môj zdravotný stav z oblasti výživy,  poddiel vody, minerálií, ale samozrejme nebezpečného vnútorného tuku, ktorý mi spôsoboval zápalové reakcie v organizme. Veľmi ma motivovala a podporila tým, že  mi povedala, že ak naozaj schudnem, tak je možnosť, že operácia vôbec nemusí byť.

Na základe výsledkov odborného vyšetrenia mi navrhla redukčno – výživový program, za účelom zredukovania mojej hmotnosti. Pod odborným dohľadom a profesionálnym prístupom som zvládla aj vianočné pečenie a maškrtenie. Pravidelné kontroly v poradenskom centre ma motivovali  a  výsledok  sa  postupne dostavil. Výsledky kontrolných meraní, ktoré mi vždy posielala emailom som starostlivo sledovala.

Moja hmotnosť klesala, výživa sa mi lepšila, mala som viac energie, chodila  som na prechádzky s manželom a tešila som sa, že bolesť kolien postupne ustupovala.  

Po 4 mesiacoch som išla s veľkou obavou na kontrolné lekárske vyšetrenie, kde mal byť stanovený termín operácie. Vyjadrenie lekára po prehliadke bolo to najlepšie, čo som mohla počuť. Nielenže ma pochválil za dosiahnutý výsledok, ale veľmi ma povzbudil do ďalšieho boja s nadbytočnými kilami. Ale úplne najväčšiu radosť som mala z toho, že odložil operáciu kolien. 

Týmto chcem povzbudiť všetkých, ktorí majú zdravotný problém, aby  sa zamysleli nad sebou, aby nezúfali , že sa nedá…dá sa všetko, len treba pevnú vôľu, motiváciu a výsledok  bude…

Môj príbeh sa na teraz končí, avšak môj boj stále pokračuje. Ešte však kým odložím pero, chcela by som sa poďakovať svojej rodine, manželovi, ktorý chodil pravidelne so mnou na kontroly do poradne NUTRI FOOD PLAN, lekárom za to, že mi otvorili oči a ,,nakopli“ ma do nového života no a veľké ďakujem patrí predovšetkým nutričnej výživovej poradkyni Mgr. Eve Deckárovej za jej odbornú, profesionálnu prácu a ľudský prístup. 

ĎAKUJEM!

Katarína Medvecká