LADISLAV BEKÓ

Pred:

175.00kg

Po:

121.90kg

Rozdiel:

53.1kg

„Moja hmotnosť pred diétou bola taká, že ma váha nevedela ani odvážiť!“

Už dlhší čas koloval príbeh vo Veľkom Mederi o účinnej diéte a veľmi milej žene, pomocou ktorej ľudia schudnú, tak som sa prihlásil aj ja na vstupnú konzultáciu a s týmto krokom začala moja premena.

Jednoducho som sa prejedal

V posledných rokoch som pracoval enormne veľa a pritom som vôbec nedával pozor, čo a koľko zjem. U nás je na stôl prichystané jedlo pre plus štyri osoby, tak nebol problém prijímať zvyšné kalórie. Aj s kamošmi som rád chodil na pizzu, kde som tiež bez problémov zjedol obrovskú pizzu pripravenú pre viaceré osoby.

Po prvej konzultácii som sa pustil do diéty s veľkým elánom. Prvým cieľom bolo, aby som sa vôbec mohol odvážiť na váhe a k tomu som potreboval zhodiť -15 kg, čo som dosiahol za štyri týždne. A odvtedy mohla začať ozajstná kontrola u výživovej poradkyne so všetkým, čo k tomu patrí – meraním a vážením. Výživová poradkyňa Gabika bola veľmi flexibilná a pre moju pracovnú vyťaženosť sme sa stretávali na pravidelných kontrolách buď skoro ráno alebo neskoro večer, ale nikdy sme konzultácie nevynechali. Čo si u nej veľmi vážim.

Diéta odhalila a zlepšila moje zdravotné problémy

Počas diéty sme zbadali problém s pulzovou frekvenciou, čo som spočiatku považoval za vedľajší účinok diéty, môj kardiológ ma ale presvedčil, že práve táto diéta mi pozitívne prispieva k zlepšeniu tohto problému. Po troch mesiacoch diéty s -39 kg sa na preventívnom vyšetrení krvi diagnostikovalo, že mám zvýšenú hodnotu kyseliny močovej v krvi. Aj napriek tomu, že som chcel pokračovať v programe plnohodnotnej náhrady stravy, výživová poradkyňa ma nastavila do vhodnejšieho programu pre mňa s prihliadnutím na tento zdravotný stav, avšak stále v kombinácii s nízkoenergetickými potravinami NutriFood.

Lieky som mohol vysadiť po konzultácii s lekárom už po niekoľkých týždňoch, diétu a konzultácie som však dodržiaval naďalej. Odvtedy som schudol ďalších -12,40 kg, čo síce už nie je také rýchle ako to bolo v prvých mesiacoch, ale vôbec neľutujem, pretože som získal motiváciu na kompletnú zmenu môjho životného štýlu a hlavne zmenu môjho doterajšieho nezdravého stravovania.

Aj dneska pracujem pomerne veľa, ale všade idem pripravený a ak chcem jesť niečo zdravé a kvalitné, beriem si potraviny so sebou a nesiaham po rôznych bagetách, keksíkoch a jedlách z fast-foodov. Zeleniny a ovocie sú súčasťou môjho každodenného jedálnička a občas si dovolím dať aj uhľohydráty – samozrejme v rozumnej miere.

Získal som späť chuť do života

Opäť mám chuť do života, som oveľa pozitívnejšie naladený a opäť som sa pustil do rozvoja vlastného podnikania. Potraviny Nutrifood mi veľmi chutia a stali sa súčasťou môjho jedalníčka. Najradšej mám čokoládové tyčinky, nakoľko od jari do jesene sa venujem mojej veľkej hobby – rybolovu. A pri ňom môžem tyčinky jednoducho a bez výčitiek zjesť – čakajúc na ryby. V autoumyvárni sa vždy smejú, že pri čistení auta mi vždy pozbierajú niekoľko obalov z tyčiniek. A čo je na tom najvtipnejšie? Predstavte si, že tyčinky a koktaily NutriFood už pozná aj pán z umyvárky, pretože ich vraj nachádza bežne a to nielen v mojom aute.

V súčasnosti sa cítim veľmi dobre, ale neprestanem, až kým nebudem vážiť 100 kg. Takže mám opäť naplánovaný ďalší redukčný program úplnej náhrady stravy s potravinami NutriFood. Odporúčam aj ostatným, ktorí sa snažia schudnúť, pretože pod dohľadom výživového poradcu a s potravinami, ktoré sú nutrične vyvážené, to ide jednoducho a rýchlo.

Ladislav