LENKA BABICOVÁ

Pred:

147.40kg

Po:

92.10kg

Rozdiel:

55.3kg

„Absolútny víťaz v celoslovenskej súťaži LÍNIA 2017!“

Všetky moje problémy sa začali, keď som mala zhruba 16 rokov. Pri úraze mi zistili, že mám rôznu kombináciu alergií a začala som užívať predpísané kvapky a lieky. Z normálneho dieťaťa som sa vypracovala v priebehu pol roka na dieťa obézne. Váha sa po vysadení liekov ustálila. Ďalší šok pre moje telo nastal po strednej škole, keď  u mňa nastala porucha menštruačného cyklu a musela som navštíviť gynekológa, ktorý mi odporučil užívanie antikoncepcie pre úpravu tohto zdravotného problému. Bola som mladá, tak som súhlasila. Obávala som sa, že vzhľadom na moju nadváhu stratím menštruačný cyklus úplne a ja som túžila mať v budúcnosti deti. Po výmene niekoľkých druhov antikoncepcie liečba zabrala, ale priniesla jeden z množstva nežiaducich účinkov a to ďalší nárast mojej váhy o 30 kg. Ďalej som ani nesledovala, ako pomaličky ručička na váhe rastie.

Keď som konečne šťastná zistila, že čakám bábätko, mala som už neskutočných 120 kg pri výške 178 cm. V treťom mesiaci tehotenstva nasledoval ďalší problém, keď som skolabovala v práci a hneď som nastúpila na rizikové tehotenstvo, kvôli problémom so srdcovým rytmom. Ďalších šesť mesiacov sedenia doma mojej váhe nepomohlo. Počas tehotenstva som pribrala na neuveriteľných 145 kg. Pôrod bol komplikovaný cisárskym rezom a nasledovali dva mesiace obrovských problémov s hojením rany, keďže pásový tuk komplikoval celý priebeh liečby a rekonvalescencie.

Dnes mám krásne zdravé dieťa a veľmi túžim aj s manželom, aby mal čím skôr súrodenca. No a toto je dôvod prečo som sa rozhodla vo svojom živote urobiť radikálnu zmenu. Nechcem už tehotenstvom ohrozovať ani seba, ani moje bábätko a zažívať to, čo som si už raz zažila. Preto som sa odhodlala pre VLCD redukčný program a náhradu stravy s nutrične vyváženými potravinami NutriFoodVeľkou oporou mi bola mamina, ktorá sa rozhodla, že bude držať diétu spolu so mnou.

Od apríla chodíme do poradne k výživovej poradkyni – Zuzke Čičmanskej, ktorá bola od prvého stretnutia veľmi milá, ústretová, povzbudivá a nápomocná počas celého priebehu našej premeny. Po dlhom čase začíname mať obe pocit, že žijeme nový život. Mamina dokázala schudnúť úžasných -33 kg a je vo svojich 55 rokoch pohyblivá a ohybná ako keď mala 30 rokov. Ja som zhodila doteraz fantastických -55,3 kg, cítim sa úplne úžasne a to ešte stále nie som na konci. V redukcii hmotnosti pokračujem. Túto obrovskú zmenu registrujú aj ľudia z môjho okolia. Keď ma stretnú moji známy, čo sme sa dlhšie nevideli, nemôžu uveriť tomu, ako som sa mohla za pár mesiacov tak zmeniť. Moje odhodlanie byť zase štíhla a zdravá a bez liekov víťazí nad všetkými prekážkami. Odporúčam každej jednej žene, ktorá si pri výraze morbídna obezita povie, že všetko je stratené a už sa to nedá zmeniť, aby vyhľadala pomoc v podobe výživového poradcu a nechala si poradiť pri účinnej a zdravej redukcii hmotnosti.

Lenka Babicová