MARGITA PETRINCOVÁ

Pred:

108.90kg

Po:

75.90kg

Rozdiel:

33kg

„V diéte som chcela podporiť hlavne svoju dcéru. Nakoniec som si docielila vysnívanú líniu aj ja a schudla som -33 kg.“

Moje rozhodnutie začať s redukčným programom NUTRI FOOD PLAN a vyhľadať pomoc odborného výživového poradcu bolo otázkou jedného okamihu. Moja dcéra Lenka začala mať obrovské zdravotné problémy, ktoré pramenili z jej morbídnej obezity. Preto, keď prišla za mnou s tým, že jej známa schudla behom celkom krátkeho času -20 kg a že by to chcela aj ona sama vyskúšať, neváhala som a podporila som ju v tomto rozhodnutí. Na začiatku sa bála, či to zvládne a preto som sa rozhodla a stala sa jej oporou počas celej redukcie hmotnosti. Myslím, že asi každá mama by v takejto situácii reagovala rovnako.

Moja doteraz mierna nadváha sa po vážnej operácii kolena spred niekoľkých rokov a stým spojená znížená pohyblivosť sa pomaly ale isto menila na obezitu. Nebolo teda nad čím dlhšie rozmýšľať. Pri mojej výške 170 cm bola hmotnosť 109 kg hrozbou do ďalších rokov. K tomu klimatérium, stresy, málo pohybu. A prognóza? Viac než alarmujúca.

Začali sme preto bojovať s Lenkou spolu. Navzájom sme sa podporovali, spolu sme chodili aj na pravidelné kontroly a konzultácie k výživovej poradkyni. A samozrejme sme neskrývali obrovskú radosť z našich skvelých výsledkov po každom meraní a vážení. Navyše, keď nás výživová poradkyňa pochválila a dala výborné odporúčania k tomu, ako celé obdobie redukcie hmotnosti zvládnuť. Výhodou bolo to, že ak sa aj objavila nejaká kríza, tým, že sme v tom boli s dcérou spolu a výsledky sa dostavili čoskoro, všetko sme spoločne prekonali. Kilá išli skutočne rýchlo dolu, čo bolo pre nás veľkou motiváciou.

Ja som po troch mesiacoch redukčný program úspešne ukončila, prešla som si prechodovou fázou na pevnú stravu a následnou stabilizáciou hmotnosti, aby nedošlo k jo-jo efektu. A to všetko pod dohľadom výživovej poradkyne  NUTRI FOOD PLAN. Dnes som nesmierne rada, že sa mi podarilo zbaviť sa úžasných -33 kg a cítim sa naozaj výborne. Lenka ešte stále na svojej vysnívanej postave pracuje a ja už teraz viem, že to, čo si zaumienila, tak aj docieli. Nielen ja, ale celá rodina pri nej pevne stojíme, aby sa jej to podarilo.

Margita Petrincová