MÁRIA STRÝČKOVÁ

Pred:

123kg

Po:

73kg

Rozdiel:

55kg

„Dnes už viem, že kto chce schudnúť, môže.“

Ale poďme pekne od začiatku. Mám 52 rokov a za posledných 15 rokov som bola s mojou hmotnosťou ako na hojdačke. Tri kilá dolu a šesť kíl hore. Po nespočetných diétach som skončila na 124 kg. Ráno sa začalo s diétou a večer to bol už len sen. Hypertenzia, bolesti kĺbov, krížov, zlá nálada, nízke sebavedomie a o tom, že si nemám čo obliecť ani nehovorím. Viaceré ženy by o tom vedeli rozprávať.

Zostali mi len výhovorky a otázky typu – prečo sa mi nedarí schudnúť?

Denne som chodila okolo reklamného bilbordu, ktorý propagoval programy na redukciu váhy – NutriFood a chudnutie pod dohľadom odborníka. Pomyslela som si, že  zase ďalšia diéta. Jedného dňa mi to však nedalo, preštudovala som si ich stránku na internete a prečítala si niekoľko úspešných príbehov z reálneho života ľudí, ktorí rovnako ako ja túžili zredukovať svoju hmotnosť. Nakoniec som sa teda odhodlala predsa len to vyskúšať a objednala som sa na vstupné vyšetrenie. Nutričné poradkyne mi podrobne vysvetlili ako diéta funguje. Prišla však zásadná otázka: „Máte pevnú vôľu?” Moja odpoveď znela: „Ak budem vidieť nejaké výsledky, tak hádam aj áno.” Odpovedala som veľmi neisto, keďže moje doterajšie diéty vôbec nefungovali. Avšak pod profesionálnym dohľadom odborníkov som ešte nikdy nechudla a preto moje odhodlanie schudnúť bolo o to väčšie.

Teraz som na seba nesmierne hrdá

Zobrala som to skutočne vážne a dodržala všetky odporúčania a odborné rady. Výsledky sa dostavili čoskoro a boli naozaj prekvapujúce. Kilá išli dole a moja nálada, sebavedomie a hlavne zdravie sa zlepšilo. Doposiaľ som schudla viac ako 50 kg. Mám nesmierne veľa energie, žiadne zdravotné problémy, športujem a čo je na tom najlepšie – denne dostávam komplimenty na môj nový výzor.

Keď sa ma nedávno jedna pani spýtala na moju diétu, vyrozprávala som jej môj príbeh 

Na to sa ma opýtala: „To nie ste hladná? To ja by som napríklad bez takej klobásky nevydržala!”
Moja odpoveď je, že si musíte vybrať a rozhodnúť sa, či chcete naozaj schudnúť a ja som naozaj chcela.
Musím sa poďakovať celému tímu profesionálnych nutričných poradcov NutriFood v Bratislave za ich profesionálny, avšak ľudský prístup a podporu. Doslova mi zmenili život.

A s chudnutím som ešte neskončila! Som odhodlaná a pokračujem s redukciou hmotnosti ďalej.

Ak veľmi chcete, dá sa to!

Mária Strýčková