MARTIN SKALA

Pred:

107.60kg

Po:

87.60kg

Rozdiel:

20kg

„Rozhodol som sa zredukovať hmotnosť kvôli zdravotným problémom. Vďaka diéte NUTRI FOOD PLAN mi lekár vysadil lieky na tlak.“

Vždy som schudol, ale len na chvíľu. Raz sa môj zdravotný stav zhoršil natoľko, že som musel začať navštevovať lekárov, pretože môj krvný tlak bol niekde blízko infarktu.

Jedného dňa, keď sme s manželkou robili nákup, som stretol známu, ktorá vyzerala veľmi dobre, vážila o minimálne 30 kg menej ako som si ju pamätal. Tá mi povedala o diéte NUTRI FOOD PLAN a jej účinkoch a o tom, ako sa vďaka nej zbavila nežiadúcich kilogramov. Ešte v ten večer som volal ich výživovej poradkyni Erike Liteckej a objednal som sa na vstupnú konzultáciu.

Priznám sa, že keď som sa dozvedel a uvidel svoj jedálny lístok, zaskočilo ma to, no neodradilo ma to od môjho prvotného úmyslu schudnúť. Mojou podporou bola aj moja manželka, ktorá sa rozhodla diétovať so mnou. Od Eriky som odchádzal  so stravou na dva týždne a na druhý deň som mohol začať. Áno, prvé tri dni boli náročné, pretože som pociťoval hlad a pokles energie, no to sa čoskoro zmenilo a zrazu som nepociťoval hlad a dokonca som sa cítil zdravší a silnejší. Časom som si vytipoval a vyberal svoje obľúbené jedlá – chutili mi hlavne krémové polievky, ale aj jahodový koktail potešil, hlavne keď prišla chuť na maškrtenie. Postupne som mohol jesť aj mäso, ktoré som si upravoval na pare spolu so zeleninou. Do poradne som chodil pravidelne každé dva týždne, kde som sa podrobil kontrole a odnášal som si nové jedlá a dobrý pocit z výsledkov. Za mesiac som schudol -11,5 kg, čo ma motivovalo pridať k diéte aj cvičenie. Za tri mesiace som schudol -20 kg a moja konfekčná veľkosť sa zmenila z XXL na L až M. 

Hoci som už diétu riadne ukončil, stále sa snažím dbať o svoj jedálny lístok. Príjem potravín si strážim pomocou aplikácie na telefóne a pravidelným cvičením.

Chudnutie s NUTRI FOOD PLAN by som odporučil aj ostatným, ktorí majú problémy zhodiť kilá navyše. Okrem kilogramov som sa zbavil aj liekov, môj vysoký tlak sa upravil a samozrejme dobrý pocit samého zo seba je nenahraditeľný. Ešte raz ďakujem Erika.

Martin