MARTINA VARGOVÁ

Pred:

101kg

Po:

88kg

Rozdiel:

13kg

„Zlepšila sa mi kvalita pleti a úplne mi zmizol atopický ekzém, s ktorým bojujem už od detstva.“

Volám sa Martina Vargová, mám 45 rokov a som učiteľka na prvom stupni základnej školy v Bratislave. Kilá, ktoré sa mi podarilo schudnúť, som po čase vždy nabrala naspäť aj s niekoľkými navyše. A tak sa moja váha vyšplhala až na 101 kg.

Ako schudnúť? Jedálniček na chudnutie pomôže

Krátko pred letom som v časopise pre ženy objavila súťaž Chudnite s NutriFood a neváhala som sa prihlásiť. Zaujalo ma aj to, že sa centrum na liečbu obezity nachádza blízko môjho bydliska. Napísala som, prečo by som chcela schudnúť a poslala fotografiu. Vôbec som nedúfala, že sa stanem jednou z víťaziek súťaže. Už v septembri som sa spolu s ďalšími pustila do boja s kilami s programami Nutri Food pod dozorom nutričných špecialistiek. Systémom pripravených jedál som sa naučila, urobiť si čas na jedlo, jesť v pravidelných intervaloch trikrát denne a veľa piť. Vyhovovalo mi, že na prípravu raňajok, obeda aj večere potrebujem len vodu a rýchlo varnú kanvicu, poprípade mikrovlnnú rúru. Najviac mi chutili ovsené kaše, tá s jabĺčkom nemá chybu. Z hlavných jedál obľubujem zemiakovú kašu a všetky druhy cestovín. Koktail je výborný aj pre prípad, keď cestujete, nie je nič ľahšie, ako si do shakera doliať vodu, zamiešať a vypiť.

Za prvý mesiac sa mi podarilo schudnúť 7 kíl…

…za dva mesiace následne až 13 kíl, 13 centimetrov v páse a 9 centimetrov nad pásom. Z veľkosti 48 som sa posunula na krásnu 42, ktorá sa už dá bežne zohnať vo všetkých obchodoch. Konečne nemusím chodiť do obchodov pre moletky. Zlepšila sa mi kvalita pleti a úplne mi zmizol atopický ekzém, s ktorým sa liečim už od detstva. No a mám aj ďaleko viac energie ako doteraz.

V redukčnom programe NutriFood som sa rozhodla aj po skončení súťaže naďalej pokračovať a chcela by som schudnúť ďalších 10 až 15 kíl. Na každom kroku počúvam komplimenty ako dobre vyzerám, hlavne od kolegýň, susedov aj detí v škole. A to je pre mňa veľká motivácia.

V súťaži som stretla skvelú partiu spolu súťažiacich a ľudí, ktorí nám pomáhali schudnúť. Za pomoc a starostlivosť všetkým a najmä nutričným poradkyniam ďakujem.

Martina Vargová