MILOŠ JURIS

Pred:

205kg

Po:

155kg

Rozdiel:

50kg

Sedavá práca a nárazové nočné jedenie doviedli Miloša k váhe 205 kg a zdravotným ťažkostiam. Sám si s tým už nedokázal poradiť. S výdatnou pomocou výživovej poradkyne a správne nastaveným redukčným programom NUTRI FOOD PLAN bezpečne schudol úctyhodných 50 kg a pokračuje ďalej. Prečítajte si jeho inšpiratívny príbeh.  

Prečo som začal chudnúť? Otázka stojí inak. Prečo som vôbec toľko pribral?

Priberať som začal postupne, nebadane. Z práce som chodieval unavený a hladný. Doma som sa najedol viac, než bolo treba a šiel hneď spať. A „zrazu“ som mal 205 kg a zdravotné problémy. Opúchali mi nohy, otvárali sa mi na nich rany a nadmerne som sa potil. Až tak, že to cítili aj moji kolegovia z taxi, kde som pracoval. Moja šéfka mi dala ultimátum. Buď schudnem, alebo sa s prácou taxikára môžem rozlúčiť. Odporučila mi vyhľadať odbornú pomoc výživového poradcu. A tak som sa ocitol v poradni NUTRI FOOD PLAN, u pani Deckárovej.

Výživová poradkyňa mi vysvetlila, aké veľké riziko znamená obezita pre moje zdravie a zároveň ma povzbudila, že spoločne to zvládneme. V poradni som absolvoval diagnostické merania a program redukcie hmotnosti mi bol ušitý doslova na mieru. Presne som vedel, čo ma čaká, čo môžem jesť, koľko toho môžem zjesť a ako často budem chodiť do poradne. Mal som kombinovaný program, vlastné jedlo varené doma a 2 x potraviny NutriFood MRP.

Z prístupu mojej výživovej poradkyne som skutočne cítil, že to zvládnem. Vedel som, že som v dobrých rukách. Už som sa videl, ako v lete chodím zasa v krátkych nohaviciach.

Na každej zo svojich pravidelných kontrol, ktoré sa opakovali v 14-dňových intervaloch, som bol pyšný na svoje výsledky. Prestal som sa potiť, moje nohy prestali opúchať, menej boleli, ľahšie sa mi chodilo a rany sa mi zacelili. Úbytok 50 kg čistého tuku urobil s mojím telom doslova zázraky.

Pridala sa ku mne aj moja mama, ktorá je už síce v dôchodkovom veku, ale tiež sa rozhodla so sebou niečo urobiť. S NUTRI FOOD PLAN sa jej doposiaľ podarilo schudnúť 20 kg tuku a stále pokračuje. Spoločne pravidelne navštevujeme poradňu pani Deckárovej v Trenčíne.

Som vďačný svojej šéfke, ktorá ma k tejto zmene nakopla a najmä svojej výživovej poradkyni, Mgr. Evke Deckárovej, ktorá svojím odborným vedením a ľudským prístupom v krátkom čase zmenila môj život k lepšiemu.

…a v lete som si konečne obliekol krátke nohavice…

Miloš Juris