MIROSLAVA VIHONSKÁ

Pred:

122.20kg

Po:

114kg

Rozdiel:

8.2kg

„Život sa nemeria počtom nádychov a výdychov, ale chvíľami, ktoré nám vzali dych.“

Chudnutie s NUTRI FOOD PLAN

Už ste zažili niekedy takéto okamihy? Ktorá chvíľa vám naposledy vzala dych? Snažím sa žiť práve týmto spôsobom a veľmi ma napĺňa táto myšlienka. Dnes vo veku 28 rokov pôsobím ako vrcholový manažér a podnikateľ. Už od strednej školy som hľadala spôsoby a cesty, ako sa budem mať v živote lepšie, ako budem zarábať nadštandardný príjem a zabezpečím si život, ktorý mi poskytne široké možnosti. Chcela som cestovať po svete, spoznávať krajiny, mať vlastné bývanie, auto, či ísť do obchodu a nemusieť pozerať na ceny, dopriať si dobré a chutné jedlo, jednoducho užívať si život. Viac ako 10 rokov som sa venovala kariére a budovaniu finančného zázemia. Môj život, ktorý som mala možnosť tvoriť a žiť, mi naozaj dal neskutočné možnosti. No tak ako mi veľa dal, rovnako mi aj vzal. Pod vplyvom stredu, vidinou len jedného cieľa, a to kariérneho úspechu, sa stal zo mňa workoholik, ktorý si prestal dávať pozor na to čo je, a tiež kedy to je. Kilá pribúdali, a aj keď som si to uvedomovala, zbaviť sa ich začal byť naozaj extrémny problém. Som človek, ktorý keď si niečo zaumieni ide si za tým. Dosiahnuť ideálnu váhu som sa snažila viackrát.  Vždy to začalo veľkými očami a dopadlo to s malými výsledkami, ktoré časom ostali aj tak v zabudnutí. V mojom prípade skutočná motivácia prišla v júli, keď ma môj priateľ požiadal o roku. Ako každý mladá žena, aj ja som chcela byť tou najkrajšou nevestou a vychutnať si každý jeden okamih svadby a mať krásne svadobné šaty.

Nie je to len o svadbe…

V prvom rade bolo pre mňa dôležité uvedomiť si, čo chcem a kedy to chcem. Povedala som si, že stále mám dostatok času – rok do svadby. Čokoľvek si myseľ dokáže predstaviť, to dokáže aj zrealizovať a pokiaľ mi to fungovalo aj v práci, bude to fungovať aj pri chudnutí. Mesiac som sa snažila dodržiavať nejaké princípy chudnutia, no aj keď som zhodila pár kíl, nebolo to presne to čo som chcela. V práci ma motivujú rôzne výzvy či súťaženie, bolo tomu tak aj pri chudnutí, preto som sa sama vyzvala a povedala si – poď do toho! V tom okamihu som napísala výživovej poradkyni pani Miriam Varšovej a pustili sme sa spoločne do toho.

Prvé dni som bola namotivovaná dosiahnuť svoj cieľ. Prídu však dni – okamihy, kedy sa objavia prvé zlyhania. Vtedy som si vždy povedala ,,nevadí – zvládnem to“.  S NUTRI FOOD PLAN sa mi podarilo prežiť aj nádhernú dovolenku loďou. Zažila som rána kedy som si išla zacvičiť do fitka a pozerala sa na východ slnka. Dokázala som prejsť bicyklom 25 km popri pláži na Malorke, či pešo prejsť centrami Barcelony, Marseille a Ríma. Vždy som však pri sebe mala šejk – NutriFood. Odolala som vyjedaniu dobrôt na lodi, či rozvaľovaniu sa na lehátku, pretože som sa nastavila, že chcem zvládnuť túto cestu s NUTRI FOOD PLAN.

Chudnutie nie je dnes už len slovo, či prianie, niečo čo by som rada dosiahla. Chudnutie dnes pre mňa znamená, vedome sa zrieknuť krátkodobých pôžitkov, ktoré na nejaký čas musím odsunúť bokom, zrieknuť sa pochúťok, ktoré obľubujem a netajím sa tým, že mi chýbajú. All inclusive bufety plné jedla, koláčov, zmrzlín… To všetko je na dosah, ale konečne som to pochopila – bude to tu aj o rok, aj o dva, a rovnako tak, aj o 20 rokov. Pre krátkodobý pôžitok sa nevzdám predsa toho, na čom mi záleží najviac. A to je to podstatné!  To mi pomáha každý deň, keď prídu tie okamihy, kedy sa na chvíľu môj cieľ stratí z dohľadu. Nie je to len o svadbe, nerobím to predsa len pre ten jeden deň v mojom živote, ale preto, že s osobou, ktorú si vezmem, chcem prežiť spoločne krásny a hlavne dlhý a zdravý život.

Cesta je cieľ…

Najväčšou výzvou je pre mňa prekonať samu seba a vrátiť sa späť k váhe 72 kíl, ktorú som videla naposledy v mojich 18 rokoch. Zároveň nájsť riešenie ako zladiť pracovné aktivity s osobným životom, ktorého súčasťou je šport a cvičenie. Jednoducho work-life-balance.

Motiváciou je určite dokázať nie len sebe, ale aj ostatným, že svoj život vedia ovplyvniť, vedia ho zmeniť a pretvoriť na taký, o akom stále snívajú.  Máme len jeden život, len jednu šancu, tak to využime, lebo buď ostaneme pri tom ako stále snívame o ideálnom živote, alebo konečne začneme žiť naše sny.

Všetkým nám v tom držím palce!

Ing. Miroslava Vihonská