PETRA HURBANOVÁ

Pred:

105.70kg

Po:

88.60kg

Rozdiel:

17.1kg

„Zlyhal mi metabolizmus pre problémy so štítnou žľazou a ja som pribrala až 50 kg!“

Všetko sa začalo tým, že nárazovo a nekontrolovateľne pribrala neuveriteľných 50 kg po tom, ako jej zlyhal metabolizmus pre problémy so štítnou žľazou. Jej váha sa nezastaviteľnou rýchlosťou vyšplhala zo 72 na 123 kg. „Samozrejme som sa zľakla. Lekári odhalili môj problém so štítnou žľazou a nasadili mi lieky. 

Problémy odzneli, avšak prebytočné kilogramy mi zostali a preto som hľadala spôsob, ako sa ich čo najrýchlejšie zbaviť. Vyskúšala som rôzne diéty, efekt bol však taký, že som zhodila len 3 – 4 kilá a proces chudnutia sa zastavil,“ rozpráva Petra, ktorá kedysi aktívne športovala, dokonca absolvovala športové gymnázium a tak problémy s kondíciou či obezitou v minulosti nemala.

Túžili sme po bábätku

„Oveľa väčším trápením popri nadbytočných kilogramov bolo to, že sa nám niekoľko rokov nedarilo otehotnieť a to aj napriek tomu, že všetky vyšetrenia boli v poriadku,“ približuje Petra, ktorá sa dnes teší zo svojej šťastnej rodinky a dvoch krásnych detičiek. Počas tehotenstva sa jej váha udržiavala na 112 kg, neskôr sa jej podarilo schudnúť na 102, avšak „vďaka“ sladkostiam sa opäť dostala na váhu 105 kg a to bol moment, kedy sa rozhodla pre redukčný program s NUTRI FOOD PLAN.

Kontakt som si našla na facebooku NUTRI FOOD PLAN a objednala som sa na vstupnú konzultáciu. Na úvod som sa mailom spýtala ešte na pár otázok. Jednou z nich bolo, koľko budem platiť a či nemusím dať naraz nejakú závratnú čiastku, keďže som na materskej dovolenke a vyššiu sumu by som si nemohla dovoliť zaplatiť. Nutričné poradkyne ma však vyviedli z omylu a informovali ma o presnej cene. Musím priznať, že niektorí ľudia ma od diéty odhovárali. Vraveli, že veď vyzerám dobre, čo vymýšľam, dokonca aj manžel ma ubezpečoval, že sa mu taká páčim. Ja som však vedela, že je to úplne inak. Nechápala som, prečo mi pri mojich 100 kilogramoch hovoria, že vyzerám dobre, keď opak bol pravdou. Mala som reálny úsudok o svojej postave, ale predovšetkým som to pociťovala na vlastnom zdraví. Bolo to teda hlavne zo zdravotného hľadiska, prečo som sa rozhodla schudnúť. Necítila som sa v poslednom čase dobre a myslela som hlavne do budúcna. Prvoradé bolo zdravie, pretože mám rodinu, malé deti a myslela som predovšetkým na nich. Chcem byť aktívnou mamou v dobrej a najmä zdravej kondícii a estetická stránka je taký príjemný bonus k tomu,“ prezrádza svoj dôvod Peťka, prečo sa vlastne rozhodla držať diétu. Toto je jej skutočný príbeh…

Neverila som, že to zvládnem.

Na začiatku chudnutia som si vôbec neverila. Preto veľmi oceňujem pomoc nutričnej poradkyne, lebo len vďaka nej som nabrala sebaistotu a dôveru v seba samu, že to naozaj dokážem. Z výsledkov môjho vstupného vyšetrenia som bola nemilo prekvapená. Už dávno som vedela, že s tým musím začať niečo robiť. Bola som rada, že som sa konečne odhodlala. Na kontrolách sme riešili moje priebežné výsledky a samozrejme aj moje doplňujúce otázky. Diétu som poctivo dodržiavala a vždy ma chválili, čo ma motivovala a posúvalo vpred. Vedela som, že keď poľavím – zistia to na výsledkoch. Veľkou oporou mi bola aj moja rodina – hlavne manžel. Manžel ma predtým nevnímal tak, že som tučná a ľúbil ma nech som akákoľvek. Ja však sama vidím, že teraz sa mu páčim oveľa viac.

Predchádzajúce diéty zlyhávali

Jednou z diét, ktoré som vyskúšala v minulosti, bolo dodržiavanie predpísaných jedalníčkov, ktoré u mňa vôbec nefungovali. Jednoducho povedané – keď vás nikto nestráži, tak to nemá význam. Pri chudnutí s NUTRI FOOD PLAN som vedela, že príde kontrola a tak som sa držala. Na začiatku mi trochu chýbali moje sladkosti, na ktorých som denno-denne fungovala, ale upravilo sa to. Dnes dokážem moju chuť na sladké vykryť napríklad chutnou nízkokalorickou a nízkosacharidovou tyčinkou. V redukčnom programe som sa naučila stravovať pravidelne: na raňajky zvyčajne kaše, na obed polievku a na večeru koktail. Po prvom týždni som už mala aj hlavné jedlo, takže na raňajky som si vychutnávala koktail, na obed hlavné jedlo a na večeru polievku. Okrem toho neobmedzené množstvo bielej a zelenej zeleniny a cestoviny – FITpasta. Mojimi favoritmi boli palacinky NutriFood a z hlavných jedál som si najradšej pochutnávala na cestovinách carbonara a štyri druhy syra. Z koktailov to bola príchuť čoko-mäta. Toto bola naozaj moja TOPka!

V plavkách ma už niekoľko rokov nikto nevidel!

Môžem otvorene priznať, že som sa za svoje telo aj hanbila. V plavkách ma posledných päť rokov nikto nevidel. Síce sa mi nikto neposmieval, manžel mi vravieval, že čím som väčšia, tak tým ho viac ľúbim. Ja som však vedela, že to chcem zmeniť. Teraz sa teší z mojej premeny so mnou, neustále si ma premeriava, obzerá a usmieva sa, že má doma „laňku.“ Keď si predstavím, že som si kupovala oblečenie veľkosti 48-50 (v ktorom mimochodom nie je žiadny výber) a dnes si obliekam veľkosti čísla 42, tak je to naozaj veľká zmena. Často sa mi stáva, že prídem do obchodu a keď sa mi nejaké oblečenie zapáči, hneď si poviem – „to na mňa určite nebudú mať.“ Jednoducho si ešte stále neviem pripustiť, že už nosím bežné čísla. Oveľa viac si užívam aj svoju prácu – som vizážistka a keďže teraz vyzerám dobre, vychutnávam si aj svoju prácu naplno.

Diéta sa pozitívne odzrkadlila aj na mojom zdraví a kondícii

Najviac sa teším zlepšeniu zdravotnej stránky. Mám oveľa viac energie, stíham s deťmi, mám lepšiu kondíciu a tento rok som dokonca zdolala Sparťana (náročný prekážkový beh). Každý rok si dávame spolu s manželom výzvy. Minulý rok to bol výstup na Téryho chatu, tento rok zdolanie náročných pretekov – tzv. Sparťan. Toto bol môj dlhoročný sen, preto ma to nesmierne teší. Na budúci rok sme si dali ďalšiu výzvu – zdolať všetkých troch Sparťanov! U nás doma sa teraz nielen stravujeme, ale aj žijeme zdravšie. Po mojom chudnutí sa rozhodol aj manžel pre zdravší životný štýl a začal si formovať svoju postavu, cvičí, športuje a drží sa v dobrej kondícii. Takto schudol z 94 na 83 kilogramov. Dnes varíme chutné a najmä ľahšie jedlá. Manžel si dokonca sám pýta jedlá, ktoré som sa naučila variť v rámci môjho diétneho stravovania. Veľkou výhodou je, že tieto jedlá nám aj chutia. Ja som obmedzila pečivo, zemiaky a ryžu, avšak vôbec mi to nechýba. Našla som výborné nové recepty a zaradili sme do jedalníčka kopec zeleniny, ryby – najmä lososa, kuskus a pod. Nevyhýbame sa vôbec mäsu a pripravujeme si kuracie, morčacie, ale aj hovädzie mäso na rôzne spôsoby.

Chudnúť s NUTRI FOOD PLAN považujem za moje najlepšie rozhodnutie!

Moja rodina ma podporovala a stála pri mne či už vtedy, keď som sa odhodlala držať diétu, ale aj počas celého chudnutia. Okolie je z mojej premeny teraz nadšené a tí, ktorí ma teraz stretnú po dlhšom čase to vnímajú doslova ako wau efekt a už som inšpirovala a nakopla k diéte ďalších troch ľudí. Dokonca po zverejnení mojej foto „PRED“ a „PO“ mi prichádzali e-maily od cudzích žien, ktoré sa ma pýtali, či som to skutočne ja a či je diéta NUTRI FOOD PLAN naozaj účinná a koľko som schudla. A ja s radosťou odpovedám na ich otázky, pretože som si sama na sebe overila, že diéta NUTRI FOOD PLAN skutočne funguje.

Určite sa toho netreba báť, zvládnu to všetci, pokiaľ sa s tým stotožnia a nastavia sa na to, že chcú pre seba urobiť niečo dobré. Ja som po dvoch deťoch a komplikáciách so štítnou žľazou a išlo to celkom rýchlo a jednoducho. Po prvých zhodených kilách sa tak naštartujete, že nebudete chcieť skončiť. Každému, kto sa odhodláva môžem odkázať jediné – vážte si samých seba a neváhajte investovať do seba a do svojho zdravia. Zdravie máte len jedno.

S pozdravom
Petra Hurbanová