TÜNDE TÓTH

Pred:

112.20kg

Po:

78.00kg

Rozdiel:

34.2kg

„Na začiatku som nikomu neprezradila, že idem chudnúť.“

Narodila som sa s luxáciou bedrového kĺbu, prvú operáciu som mala v 13 rokoch, tým pádom som nikdy nemala možnosť intenzívne sa venovať športu. Pred 6 rokmi som mala totálnu výmenu bedrového kĺbu, po ktorej som pribrala ešte viac k mojej nemalej hmotnosti. O chudnutí s NUTRI FOOD PLAN a poradkyni Gabike Huberovej som už viackrát počula, ale nikdy som neverila, že by sa mohlo podariť aj mne schudnúť a že táto investícia do seba a svojho zdravia skutočne stojí za to.

Takto som sa rozhodovala až do marca, kedy sa so mnou moja nechtárka rozprávala o tom, koľko z jej klientok schudlo úspešne pomocou NUTRI FOOD PLAN a odporúčala mi, aby som si išla aspoň vypočuť, o čom to celé je. Zo začiatku som nikomu neprezradila, že sa pustím do toho. Peniaze potrebné na prvé dva týždne mi požičal môj syn, okrem neho prvé dva týždne nikto nevedel, že som začala chudnúť. Kontakt s výživovou poradkyňou som nadviazala cez facebookovú stránku NUTRI FOOD PLAN poradňa Dunajská Streda Huberová a tak sme sa dohodli na termíne vstupnej konzultácie. Počas trvania diéty sme dosť často komunikovali cez facebook, tu som sa spýtala na veci, ktorými som si nebola istá a zo začiatku ich bolo viac než dosť. Obávala som sa, že sa dopustím nejakej chyby a pokazím celý proces chudnutia a tak som s ňou konzultovala úplne všetko. Posielala som jej napríklad aj fotku cukríka s mätou, či si ho môžem dať. Poradkyňa Gabika bola veľmi milá a ochotná a poradila mi vo všetkom. Na konzultácie som chodila pravidelne raz do týždňa, potrebovala som oporu aj kontrolu.

S radosťou som zdieľala svoj úspech na facebooku po tom, ako som schudla prvých -10 kg. Spätná väzba bola ale veľmi negatívna. Viacerí sa ma snažili odhovárať a upozorniť na rizikách takýchto “všelijakých” diét. V takýchto prípadoch som sa smutne obrátila na moju poradkyňu, ktorá ma vždy upokojila a motivovala k pokračovaniu a hlavne mi vysvetlila rozdiel oproti ostatným diétam. Zo začiatku som sa bála nežiaducich účinkov diéty, lebo sa mi nepozdávalo, že v tri porcie jedla NutriFood obsahujú potrebné množstvo výživových látok a vitamínov na deň. Gabika mi všetko vysvetlila, celý mechanizmus, aby som pochopila, kvôli čomu je tento typ chudnutia zdravý. A hlavne, že nejde o žiadne výživové doplnky, ale o potraviny určené na osobitné výživové účely pri redukcii hmotnosti a že na rozdiel od ostatných diét sú redukčné programy NUTRI FOOD PLAN nutrične vyvážené a dodajú telu 100 % odporúčanej dennej dávky všetkých potrebných vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a stopových prvkov.

Našťastie, keď som zdieľala radostnú správu po schudnutí -20 a -30 kg, už ma nikto neodhováral. Všetci len neveriacky pozerali.

Som veľmi vdačná svojmu bezprostrednému okoliu, svojej rodine, manželovi – ktorý síce stále tvrdil, že ma miluje aj ako 112 kilovú – predsa len je teraz rád, že vyzerám lepšie a zbavila som sa zdravotných ťažkostí. Vďaka patrí aj mojim synom, ktorí vždy čakali na ochutnávku mojich sladkých koktailov. Veľmi im chutili, ako aj mne. Určite si zaobstarám zopár aj do budúcnosti, ale teraz – po 5 mesiacoch diéty, mi veľmi chutí čerstvá zelenina a ovocie zo záhrady. Veľmi som sa obávala jo-jo efektu, ale s odporúčaniami na mieru a radami Gabiky na recepty je úspech garantovaný. Gabika skutočne pristupuje ku každému klientovi individuálne. Dokonca vravela, že ku koncu diéty už nebudem mať otázky a pochybnosti. A naozaj nemám. Som pripravená na zdravší a kvalitnejší život.

Tünde