POTRAVINOVÁ INTOLERANCIA

Máte dennodenné problémy s bolesťou hlavy, vyčerpanosťou, aj napriek tomu, že spíte viac ako 8 hodín? Trápia vás bolesti brucha, nafukovanie, zápcha či práve naopak neustále behanie na toaletu? Je vaša pleť vysušená, aknózna alebo ju trápia ekzémy napriek vašej pravidelnej starostlivosti? Pôvodcom týchto, ale aj iných zdravotných problémov, môže byť práve potravinová intolerancia.

Prejavy potravinovej intolerancie

  •  bolesť hlavy alebo vyčerpanosť napriek dostatočnému spánku
  •  bolesti brucha, nafukovanie, zápcha alebo hnačky
  •  vysušená pleť
  •  akné
  •  ekzém

DETEKCIA IGG PROTILÁTOK

SEPEA Elisa FOOD SCREENS Spec. IgG Foodscreen – enzymatické kvantitatívne imunologické stanovenie špecifických protilátok IgG voči potravinovým alergénom v ľudskom sére je dnes najpresnejšie a veľmi komplexné laboratórne testovanie Potravinových intolerancií, ktoré sa využíva k identifikácii špecifických protilátok IgG na potraviny zo vzorky kapilárnej krvi. Testujeme naraz viac ako 220 druhov potravín. Pri testovaní sa využíva immunoassay microarray technológia ktorá dnes patrí k najpresnejším na svete.

KOMPLEXNÉ VYŠETRENIE IGG PROTILÁTOK

Bezpečný a presný test, ktorý pomôže odhaliť príčinu problémov s trávením. Zistite viac. Jednoducho, z pár kvapiek krvi dokáže identifikovať intoleranciu až na 220 druhov potravín.

Ako to prebieha?

Vzorka vašej krvi

Tento test si vyžaduje len vzorku krvi odobratú vpichom do špičky prsta. Vyšetrenie je teda bezpolestné a rýchle.

Výsledky do 21 dní

Vzorka krvi sa sa odobratí spracováva laboratórne. Výsledky potravinovej intolerancie vám oznámime do 21 dní.

1.

Kvanitatívne stanovenie IgG protilátok

Diagnostika netolerovaných potravín testom IgG protilátok (tzv. potravinová neznášanlivosť/ intolerancia), laboratórna ELISA metóda. Poisťovňa UNION prispieva svojim klientom 70 Eur na ktorýkoľvek z vyššie uvedených testov potravinovej intolerancie. Určením „spúšťačov“, ktoré sú príčinou Vašich príznakov, Vám môžeme upraviť vhodným rotačným jedálničkom, čím eliminujete dôsledky potravinovej intolerancie.

SEPEA ELISA FOOD SCREENS
SPEC. IgG FOODSCREEN
FOODTEST 22

Elisa FOOD SCREENS Spec. IgG Foodscreen FoodTest 22 – najpresnejšia laboratórna ELISA analýza pre semi-kvantitatívne stanovenie špecifických IgG proti 22 potravinovým alergénom. Obsah potravinových alergénov nájdete tu.

85 €

SEPEA ELISA FOOD SCREENS
Spec. IgG
FoodscreenFoodTest 40

Najpresnejšia laboratórna ELISA analýza pre kvantitatívne stanovenie špecifických IgG proti 40 potravinovým alergénom. Obsah potravinových alergénov nájdete tu.

140 €

SEPEA ELISA FOOD SCREENS
Spec. IgG
FoodscreenFoodTest 109

Najpresnejšia laboratórna ELISA analýza pre kvantitatívne stanovenie špecifických IgG proti 109 potravinovým alergénom. Obsah potravinových alergénov nájdete tu.

293 €

SEPEA ELISA FOOD SCREENS
Spec. IgG
FoodscreenFoodTest 120

Najpresnejšia laboratórna ELISA analýza pre kvantitatívne stanovenie špecifických IgG proti 120 potravinovým alergénom. Obsah potravinových alergénov nájdete tu.

360 €

SEPEA ELISA FOOD SCREENS
Spec. IgG
FoodscreenFoodTest 200

Najpresnejšia laboratórna ELISA analýza pre kvantitatívne stanovenie špecifických IgG proti 200 potravinovým alergénom. Obsah potravinových alergénov nájdete tu.

400 €

SEPEA ELISA FOOD SCREENS
Spec. IgG
FoodscreenFoodTest 120

Najpresnejšia laboratórna ELISA analýza pre kvantitatívne stanovenie špecifických IgG proti 120 potravinovým alergénom. Obsah potravinových alergénov nájdete tu.

320 €

2.

Food Detective - presný test potravinovej intolerancie

Pre rýchlu diagnostiku potravinovej intolerancie je možné využiť aj jednoduchý, bezpečný, presný test potravinovej intolerancie, tzv. Food Detective™ vhodný na Na stanovenie špecifických IgG proti 46 potravinovým alergénom v cene 85 €, pre rýchle výsledky už o 40 minút. Na test potravinovej intolerancie Food Detective – poisťovňa UNION neprispieva. Pri tejto forme okamžitého testovania môžete zistiť potravinovú intoleranciu na tieto potraviny:

Obilniny

Pšenica, tvrdá pšenica, kukurica, ovos, ryža, raž, glutén (lepok)

Orechy & strukoviny

Mandle, kešu, para orechy, vlašské orechy, arašídy, kakaové zrná, strukoviny (hrach, šošovica, fazuľa), sója

mäso

Hovädzie, kuracie, jahňacie, bravčové

ryby

Riečne ryby (losos, pstruh), kôrovce (krevety, garnáty, kraby, homáre, mušle) Tuniak, ryby s bielym mäsom (treska, treska škvrnitá, platesa)

Zelenina

Brokolica, kapusta, mrkva, zeler, uhorka, pór, paprika (červená, zelená, žltá), zemiaky, paradajky

Ovocie

Jablká, čierne ríbezle, grepfruity, melóny (ananásový melón, vodný melón), olivy, pomaranče a citróny, jahody

Iné

Vajcia (celé), kravské mlieko, cesnak, zázvor, hríby, čaj, kvasnice

Kontaktuje našich špecialistov

Každý človek je jedinečný, a preto aj jeho jedálniček na chudnutie musí byť prispôsobený jeho potrebám. Program Chudnem s poradcom s NutriFood MRP patriaci po značku NUTRI FOOD PLAN vám na mieru zostavia naši certifikovaní výživoví poradcovia.