Finalistka Miss Slovensko Leona Novoberdaliu: Každý by mal minimalizovať či vyradiť sladené nápoje zo svojho jedálnička

Leona Novoberdaliu je finalistkou Miss Slovevsko s číslom 8 a ako sama tvrdí, snaží vyhýbať sladeným nápojom a odporúča to každému z vás.

Samotní lekári tvrdia, že pitie sladených nápojov môže viesť k niektorým závažným ochoreniam, preto by sme mali sladené nápoje piť čo najmenej. Niektorí si myslia, že pomarančový či jablkový džús sú lepšími variantami, avšak keby sme si pozreli zloženie týchto džúsov, zistili by sme, že obsahujú nadmerné množstvo cukru. “Pokiaľ máte chuť na džús, pripravte si ho radšej doma v podobe odšťavených pomarančov či iného ovocia, ktoré máte radi. Ďalším dôvodom prečo nepiť sladené nápoje je určite fakt, že nám neprinášajú žiadne základné živiny len cukor,” hovorí Leona.

Prinášajú nám len nadbytočné množstvo cukru a zbytočných kalórií. Musíme si uvedomiť, že sladené nápoje nám neuhasia smäd. Jedným z dôvodov je práve ten fakt, že klasický cukor nám dodáva veľké množstvo jednoduchého cukru – fruktózy, tá neznižuje pocit hladu takým istým spôsobom ako glukóza, ktorú nájdeme aj v iných potravinách.

Teraz už viete, že sladené nápoje by ste mali vymeniť za čistú vodu, prípadne dochutenú citrónom, uhorkou alebo lesným ovocím a samozrejme aj bylinkové čaje sú skvelou formou náhrady. Ak sa stotožňujete s Leoniným názorom a postojom k sladeným nápojom, môžete za ňu zahlasovať v kategórií MISS TOP KONDÍCIA.

A bez akých 5 vecí si nevie predstaviť svoje dni? 

RODINA

Pre mňa vždy predstavuje veľmi dôležitú súčasť môjho života. Kedže som môj študentský život strávila v Anglicku veľmi si vážim všetky vzácne chvíle s nimi. Mám o 15 rokov mladšiu sestru a myslím, že som pre ňu tak trochu aj vzorom. Často jej hovorím, aká je odvážna, šikovná a krásna, aby pochopila aké dôležité je si veriť.

JÓGA

Pre niekoho cvičenie, pre mňa životný štýl ako nájsť seba samú. Zlepšila moju ohybnosť a spevňuje celé moje telo. Zmenila celkový môj prístup k životu a naučila ma relaxovať. Niekedy je dobré si spomenúť, že stačí iba nádych a výdych.

KÁVA

Najlepšia káva je tá ráno, cez víkend aj pri spoločných raňajkách s rodinkou a popoludňajšia siesta tiež so šálkou kávy. Jej vôňa ma vždy správne naladí.

Pamätám si keď som žila v Londýne ako som ja a mamina “pili kávu na diaľku”. Ona doma, ja v Londýne. Zavolali sme si a rozprávali sme sa ako keby sme boli obe doma spolu.

https://www.instagram.com/p/CAUzyr9H3-u/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-leona-novoberdaliu-kazdy-mal-minimalizovat-ci-vyradit-sladene-napoje-zo-svojho-jedalnicka#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A859.6999999880791%2C%22ls%22%3A680.9000000357628%2C%22le%22%3A809.5%7D

BEH

Pohyb je život a beh vášeň. Som závislá od pocitu, ktorý mám po behu. Pre mňa je beh neodmysliteľnou súčasťou života, poskytuje mojej mysli odreagovanie od nástrah každodenného kolotoča povinností.

KNIHY

Po mojej mamine som zdedila záľubu v čítaní. A svet kníh ma už od malička fascinuje. Občas je dobré otvoriť dvere svojej predstavivosti. Čítanie podporuje aj moju empatiu. V dnešnej digitálnej dobe treba vedieť uniknúť od obrazoviek a ja považujem knihy za dokonalú náhradu.

 Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Leony Novoberdaliu

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!