Finalistka Miss Slovensko Ivana Zváriková: Ľudí by som inšpirovala k pohybu prostredníctvom sociálnych sietí

Finalistka Miss Slovensko s číslom 6 Ivana Zváriková, považuje za najväčší kameň úrazu dnešnej doby a zlou životosprávou práve stres.

Stres je pocit, ktorý sa objaví vtedy keď prechádzame niečím, čo je pre nás nové, nepoznané. Objaví sa aj vtedy keď máme pocit, že sme si na seba zobrali až príliš veľa aktivít a tým sa dostávame pod tlak. Práve stres ovplyvňuje naše psychické a fyzické zdravie,” tvrdí Ivana.

Stres je do určitej mieri v poriadku, pretože nás poháňa vpred, avšak akonáhle stres pretrváva dlhšie môže nás veľmi obmedziť a jeho dopad na psychické zdravie je veľmi závažné a môže vyústiť až do depresie. Príčiny stresu môžu byť rôzne, môže ísť o stres z ohrozenia, stres z práce, životnej udalosti a iné.

Ako sa však od stresu odbúrať? Odborníci radia, že práve šport-športové aktivity sú užitočným nástrojom ako bojovať so stresom. Musíte si nájsť aktivitu, ktorá vás baví a ,,vyčistíte si´´ pri nej hlavu, či je to rýchla chôdza, beh, alebo si len zatancujete doma na hudbu, ktorú máte radi. To všetko vám pomôže lepšie zvládať stres.

Finalistka Ivana by ľudí inšpirovala k fyzickým aktivitám a k zdravému životnému štýlu prostredníctvom sociálnych sietí, ktoré dnes už takmer všetci využívajú. Čo môže byť paradox, avšak ako tvrdí Ivana, je možné osloviť veľkú skupinu ľudí a vo veľkom ich inšpirovať k zdravému životnému štýlu, športu, ktoré sú prospešné pre naše telo aj myseľ. Nezabudnite, že ešte stále môžete hlasovať za MISS TOP KONDÍCIA.

A na akých 5 vecí nedá dopustiť Ivana? 

ČAS S BLÍZKYMI

Mojou najväčšou srdcovkou je tráviť čas s blízkymi. Chvíle s rodinou, frajerom, priateľmi a mojim psíkom sú pre mňa najvzácnejšie.

JEDLO

Svoj týždeň si neviem predstaviť bez dobrého jedla. Som veľký gurmán a mojou zakázanou vášňou sú sladkosti.

POHYB

Dôležitou súčasťou mojich dní je pohyb v akejkoľvek forme.

UMENIE

Ani jediný deň si neviem predstaviť bez dotyku umenia. Hudba, návšteva divadla, opery či galérie alebo sledovanie filmov sú bežnou súčasťou môjho týždňa.

ČAS PRE SEBA

Môj posledný tip je: Minimálne raz za týždeň si dopriať čas pre seba.

https://www.instagram.com/p/CC893ztJWeX/embed/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-ivana-zvarikova-udi-som-inspirovala-k-pohybu-prostrednictvom-socialnych-sieti#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A927.6999999880791%2C%22ls%22%3A743.1999999880791%2C%22le%22%3A885.5%7D

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Ivany Zvárikovej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!