Finalistka Miss Slovensko Natália Lopašovská: Pohyb prináša pre naše telo niekoľko benefitov

Neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu je určite pohyb. Fyzická aktivita nám pomáha odbúravať zlú energiu, stres a prináša nám niekoľko výhod.

Natália, ktorá zabojuje o váš hlas v kategórií MISS TOP KONDÍCIA, by vás motivovala k zdravému životnému štýlu tým, že by vám vymenovala niekoľko benefitov pohybu pre vaše telo. Fyzická aktivita nám prináša niekoľko výhod pre naše telo, chráni náš srdcovo-cievny systém, reguluje krvný tlak a zlepšuje srdcovú činnosť.

Pohyb by mal mať primeranú intenzitu , frekvenciu a trvanie. Je len na vás, ktorý druh pohybu si zvolíte a zaradíte do vášho denného režimu. Pohybová aktivita alebo pravidelné cvičenie s dostatočnou intenzitou nám napomáha k redukcií či udržaniu optimálnej telesnej hmotnosti. Veľmi veľa štúdií poukazuje na to, že vyššia úroveň fyzickej zdatnosti má významný vplyv na znižujúce riziko chorobnosti.https://www.instagram.com/p/CCMISDiJx0W/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-natalia-lopasovska-pohyb-prinasa-pre-nase-telo-niekoko-benefitov#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A900.5%2C%22ls%22%3A701.1000000238419%2C%22le%22%3A807.3000000119209%7D

Pravidelný pohyb zlepšuje pamäť a s ňou spojené ďalšie kognitívne mozgové funkcie. Pohybové aktivity majú aj antidepresívne účinky, pretože počas fyzickej aktivity sa z tela uvoľňujú endorfíny – hormóny šťastia.

Spomenuli sme si niekoľko benefitov, ktoré by nás mali viesť k tomu aby sme do svojho denného režimu zaradili akúkoľvek pohybovú aktivitu. S týmito benefitmi sa stotožňuje aj Natália, ktorá verí, že nás to prinúti zaradiť pohyb  medzi naše každodenné aktivity. 

A akých 5 vecí má Natália rada a nevie si bez nich predstaviť život? 


ZAPLETANIE COPÍKOV
Kedže zapletám copíky a tvorím rôzne účesy s kanekalonom teraz počas leta, neviem si predstaviť že by som to nerobila, pretože ma teší keď vidím aké sú baby potom šťastné – vtedy som šťastná aj ja ❣️Milujem to.

POHYB
Určite si neviem predstaviť svoj týždeň bez pohybu – prechádzka v prírode alebo fitko/workout/korčule – je to relax.

PSÍK
Môj štvornohý parťák Bondy, ani bez neho si neviem predstaviť svoj týždeň – on je skoro stále so mnou.


JEDLO
Milujem jedlo, takže to určite nesmie chýbať. Napríklad taký piknik so sushi pri západe slnka nie je zlou voľbou na letné mesiace.

HUDBA
A samozrejme si neviem predstaviť svoj týždeň bez dobrej hudby.

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Natálie Lopašovskej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!