Tieto ženy a muži sa zmenili na nepoznanie! Ako to dokázali?!

Svoju váhu rieši väčšina z nás. Buď musíme, alebo chceme. Je to náročný proces, takže je prirodzené, ak sa snažíme uľahčiť si cestu. Nesprávna diéta sa však dokáže výrazne podpísať na zdraví človeka. Čo robiť, aby to už viac nebol POKUS-OMYL, ale aby sme schudli rýchlo, bezpečne a dokázali si váhu udržať? Existujú tajné tipy, ktoré platia pre všetkých?

! Musíte to skutočne chcieť !

Pani Katka schudla 78 kíl! Na prvej redukčnej diéte bola už ako päťročná. Za svoj život vyskúšala množstvo diét. Pri žiadnej však nevydržala. Zlom prišiel až oveľa neskôr, keď mala 156 kíl. „Pri pohľade na svoju krásnu a štíhlu kamarátku som sa rozhodla, že nechcem žiť celý svoj nasledujúci život v tom obrovskom tele. Že si chcem užívať prechádzky bez toho, aby som bola po pár krokoch zadýchaná. Že si chcem obliecť pekné šaty. Že chcem nakupovať v normálnych obchodoch. Že sa nechcem každé ráno zobudiť s mokrou spotenou hlavou,“ opisuje moment rozhodnutia Katka. Ak máte silný dôvod schudnúť, neuhnete z cesty, kým nedosiahnete cieľ.

! Áno, začiatky sú ťažké !

Ak chcete schudnúť a váhu si trvalo udržiavať, musíte tomu prispôsobiť celý svoj životný štýl. Zmena toho, čo jete, kedy to jete, koľko toho zjete, koľko spíte, aký máte pohyb… Telo sa voči novému režimu búri a chce späť svoj starý. Michal, ktorý za 14 mesiacov schudol 63 kíl hovorí: „Veľmi som sa potil, mal som závraty, zvýšenú teplotu a hnačky. Bol to však len prechodný stav, súvisiaci s detoxom organizmu. Vydržal som a po dvoch týždňoch telo začalo spolupracovať.“ Vydržte. Chuť na sladké či tučné jedlá, alebo nočné maškrtenie časom ustanú. S prvými výsledkami budete chcieť dosiahnuť ďalšie. Aj vaše sebazaprenie bude silnejšie.

! Poznajte svoj stav a rešpektujte ho !

Dôležité je nájsť správnu formu stravovania, ktorá rešpektuje váš celkový stav. Nejde len o zhodnotenie toho, čo vidíme v zrkadle, ale najmä o odbornú diagnostiku. Poradenstvo certifikovaných poradcov v oblasti výživy a zdravého životného štýlu, ako aj dohľad, podpora a motivácia pri redukcii hmotnosti, sú na nezaplatenie. Zdravotný stav prinútil schudnúť aj Oľgu. Prekonala onkologické ochorenie, mala hormonálnu poruchu, bolesti kĺbov, vek 61 rokov a váhu 100 kíl. Výživová poradkyňa jej na základe vstupných vyšetrení nastavila vhodný redukčný program presne na mieru. Pani Oľga schudla 25 kíl za 7 mesiacov.

! Hladovka je zárukou JOJO efektu !

Za posledných 15 rokov som bola s mojou hmotnosťou ako na hojdačke. Tri kilá dolu a šesť kíl hore. Po nespočetných diétach som skončila na 124 kg. Ráno sa začalo s diétou a večer to bol už len sen,“ hovorí Mária. Väčšina z nás v snahe rýchlo schudnúť, začne počas dňa vynechávať jedlá, prípadne úplne hladovať. To je obrovská chyba! Hladovka je vyčerpávajúca, nebezpečná a požiera svaly. Navyše, nedá sa ju držať večne. A to je presne ono. Keď sa človek zasa vráti k bežnej strave, telo na to zareaguje tak, že ako prvé začne ukladať zásoby tuku. Navyše, tuky začne ukladať oveľa rýchlejšie, pre prípad, že by sme sa znova rozhodli vyhladovať ho. Nepravidelnosť v stravovaní je základom starého známeho jojo efektu. S veľkou odhodlanosťou a s pomocou odborníka schudla Mária 50 kíl.

! Jedenie by malo mať svoj rytmus !

Ak si nastavíme pravidelnú frekvenciu jedál, telo sa jej prispôsobí po enzymatickej aj hormonálnej stránke. Mnohokrát nám však povinnosti bránia dodržať pravidelnosť stravovania. Marek podriaďoval práci celý život. Stravovanie nevynímajúc. Keď mal 113 kíl, rozhodol sa dať na prvé miesto seba. Správnou stravou rozdelenou na menšie porcie počas piatich jedál denne, v stabilných časových intervaloch, Marek schudol 35 kíl a aj rok po ukončení redukčného programu si stále drží perfektnú formu.

! Výživové „5P“ ! 

Aby redukcia nadmerného tukového tkaniva bola úspešná, je nutné dodržiavať základný princíp chudnutia. Tým je vyšší výdaj energie, ako jej príjem. Výživa a jej základy však musí brať ohľad nielen na energetický príjem stravy, ale aj na jej nutričnú hodnotu. Fungujúca diéta by mala byť nastavená rozumne, rešpektujúc potreby konkrétneho človeka. Aby sme celý proces chudnutia úspešne zvládli, musíme dodržiavať mantru chudnutia, resp. výživové „5P“. Pozostáva z PRAVIDELNOSTI, PORCIE (jej veľkosti), PESTROSTI, PITNÉHO REŽIMU a POHYBU. S týmito pravidlami pôjdu kilá dole jednoduchšie. „S každým strateným kilogramom, sa mi vracia krv do žíl, sebavedomie, iskra v oku a chuť žiť,“ dodáva Katarína. Katka schudla 56,5 kilogramu.

! 45 rokov skúseností a viac ako 15 000 spokojných klientov !

Redukčné a výživové programy NUTRI FOOD PLAN sú nutrične vyvážené a ako jediné na Slovensku, spĺňajú prísnu legislatívu a nariadenia EÚ pre plnohodnotnú náhradu celodennej stravy. Rýchle výsledky klientov, stoja na klinicky testovaných a lekársky overených nízkoenergetických potravinách NutriFood MRP, s presne nastaveným komplexom živín. Nie sú to teda žiadne potravinové či výživové doplnky, ale skutočné potraviny plnohodnotne nahrádzajúce celodennú stravu. Jedlá a nápoje NutriFood MRP sa dajú získať len na základe vstupného vyšetrenia a odporúčaní výživového poradcu (nedajú sa kúpiť pres eshop). Spoľahnite sa na zodpovedného partnera, ktorý má viac ako 45 ročné skúsenosti a viac ako 15 000 spokojných klientov.

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!