Bez akých 5 vecí si nevie predstaviť svoj týždeň naša výživová poradkyňa Simona Záčková? Inšpirujte sa !

Inšpirujte sa našou Simonkou, ktorej zdravý životný štýl a pohyb zlepšil nielen zdravie, ale dodal aj energiu. Ako začať?

Voda

O pitnom režime sa veľa hovorí, ale málokto z nás ho aj dodržiava. Ja si už deň bez mojich 2 litrov vody neviem ani predstaviť. Na vlastnej koži som pocítila zmeny, ktoré mi dostatočný pitný režim „spôsobil“- zlepšila sa mi pleť, som menej unavená, netrpím už suchou pokožkou ani bolesťami hlavy. Neviete ako sa naučiť piť vodu pravidelne? Mám pre vás jeden tip, ktorý dávam aj mojim klientom. Pokiaľ budete mať vodu na očiach, budete aj piť. Akonáhle ju na očiach nebudete mať, pitný režim ide bokom. Preto odporúčam zaobstarať si nejakú peknú fľašu, ktorú si budete môcť so sebou kamkoľvek vziať – do práce, na prechádzku, do auta atď. Keď ju budete mať pri sebe, verte mi, pitný režim sa vám zlepší.

Jóga

Neviem si bez nej predstaviť už život, nie len týždeň. Pri jóge vždy najrýchlejšie vidím, ako sa mi mení telo. Ako je vždy viac a viac flexibilné a silnejšie.

https://www.instagram.com/p/CCadxC6pQ8x/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Fbez-akych-5-veci-si-nevie-predstavit-svoj-tyzden-nasa-vyzivova-poradkyna-simona-zackova-inspirujte-sa#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A997.6999999880791%2C%22ls%22%3A800.6999999880791%2C%22le%22%3A947.3999999761581%7D

Jóga je presne ten druh cvičenia, ktorý môžete robiť 24/7. Ranná jóga, jóga pre lepší spánok, jóga na zlepšenie flexibility a milión ďalších druhov jógy vám zaručí, že sa nikdy nudiť nebudete a stále sa nájde niečo, čo ste ešte neskúšali. A preto ju zbožňujem – nenájdem v nej žiadny stereotyp.

Pohyb

Sem by som zaradila asi ostatné športy, ktoré robím. Korčule, posilňovanie, prechádzky a strečing. Bez pohybu si neviem predstaviť svoj týždeň a snažím sa cvičiť minimálne 3x do týždňa. Niekedy je ťažšie sa prinútiť, ale vtedy si vždy spomeniem na ten pocit, ktorý mávam po cvičení. Pocit radosti, pocit hrdosti, že som opäť raz posunula svoje hranice a pocit vyčerpanosti. V tomto prípade je tá vyčerpanosť ale dobrá 🙂

Veľa ľudí má problém donútiť sa ísť cvičiť po práci, navečer. Na tom mám takisto tip, ktorý ja sama uplatňujem. Vždy keď prídem z práce, tak sa neprezlečiem do pohodlného (domáceho), ale oblečiem sa do športového, aj keď cvičiť idem napríklad až o 3 hodiny neskôr. Takto oklamem svoj mozog a „nezleniviem“, pretože viem, že ma ešte čaká jedna povinnosť.

Výživné jedlo

Bez dobrého jedla si svoj týždeň nevie predstaviť asi nikto, nie len ja. Ale čo tak výživné jedlo? Keď si chcem pochutiť a zároveň dopriať svojmu telu maximum, tak siahnem po našich potravinách NutriFood. A najmä po našich tyčinkáchkoktejloch a kašách. Okrem toho že vynikajúco chutia, tak jeden sáčok obsahuje až 33% dennej odporúčanej dávky minerálov, vitamínov a stopových prvkov. Maškrtiť a ešte k tomu zdravo? Dá sa to!

Smiech

Vedeli ste, že smiech lieči? A aj napriek tomu vidím ľudí skôr sa mračiť. Smiech odbúrava stres, uvoľňuje napäté telo, chráni pred srdcovými chorobami a mnoho ďalšieho. Smiať sa treba veľa a hlavne od srdca 🙂

BC. SIMONA ŽÁČKOVÁ


Poradňa NUTRI FOOD PLAN v Bratislava – Nové mesto Poradňa NUTRI FOOD PLAN v Senci
A čo veľmi rada hovorím svojim klientom, ak sa vyhovárajú, že na pohyb nemajú čas? Už len to, že v práci pôjdu po schodoch namiesto výťahu, alebo vystúpia o jednu zastávku vyskúpia skôr a práve tú jednu zastávku navyše sa prejdú je dobrý začiatok, ako do každodenného života zaradiť pohyb. Nemusí to byť hneď “rozbitie” sa v posilňovni, ale stačí aj takáto maličkosť. Každý pohyb je skvelý!

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!