Finalistka Miss Slovensko Vanessa Šabíková: Hovorí sa ,,Sme to, čo jeme“ a k tomu by sme sa tak mali stavať

Pre Vanessu finalistku Miss Slovensko, ktorá zabojuje o titul MISS TOP KONDÍCIA s číslom 9, znamená zdravý životný štýl rovnováhu medzi fyzickým a psychickým zdravým.

Keď sa zamyslíme nad tým ako by mal vyzerať váš zdravý životný štýl, ako by ste odpovedali na túto otázku? Odpovede by boli určite rôzne. Vieme, že pokiaľ chceme viesť a dodržiavať zdravý životný štýl, musíme sa vzdať niekoľkých vecí alebo zlozvykov, ktoré nám v tom bránia. 

Medzi zlozvyky, ktoré určite nepatria do zdravého životného štýlu radíme: fajčenie, pitie nadmerného množstva alkoholu, konzumáciu nezdravých jedál s veľkým množstvom tuku a rafinovaného cukru, nedostatočný pitný režim, absencia pohybu a veľa, veľa ďalších. Zdravý životný štýl sa musí stať súčasťou nášho života a nie krátkodobým nadšením. Najzakladanejšími pravidlami a prvými krokmi k zavedeniu zdravého životného štýlu je rozhodne pestrá strava. To znamená zaradiť do jedálnička dostatok zeleniny, ovocia a vyhýbať sa už spomínanému rafinovanému cukru, tučným vyprážaným jedlám či alkoholu. K zdravej vyváženej strave by bolo vhodné postupne pridávať pohybové aktivity. Vieme, že vykonávanie pohybovej aktivity posilňuje ľudské srdce a udržuje nás v kondícií. Akákoľvek pohybová aktivita má pre ľudské telo význam a taktiež aj pre jeho myseľ. Vanessa, ktorá zabojuje o váš hlas v kategórií MISS TOP KONDÍCIA, vie, že pokiaľ budú dodržiavané tieto základné pravidlá človek nájde tú správnu rovnováhu. 

Bez akých 5 vecí si Vanessa nevie predstaviť svoj týždeň? 

NAKUPOVANIE

Svoj týždeň si neviem predstaviť bez nakupovania. Či už je to oblečenie alebo len bežné potraviny v obchode. Ešte sa mi nestalo, že by som za celý týždeň nič nekúpila.

CVIČENIE

Moja ďalšia srdcovka bez ktorej si určite neviem predstaviť svoj týždeň je cvičenie. Nakoľko mám sedavé zamestnanie snažím sa cvičiť každý deň. Hlavne je veľmi dobre striedať psychickú záťaž fyzickou, myseľ si v teda oddýchne.

https://www.instagram.com/p/B-1sh5VntIv/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Fvanessa-sabikova-hovori-sa-sme-co-jeme-k-tomu-sme-sa-tak-mali-stavat#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A887%2C%22ls%22%3A706.5%2C%22le%22%3A740.1000000238419%7D

PRÍRODA

Ďalej si určite neviem predstaviť týždeň bez práce v záhrade či pobytu v prírode. Od mala som žila na dedine a jednoducho to tam milujem.

VZDELÁVANIE SA

Svoj týždeň si určite neviem predstaviť bez učenia. Nakoľko som externý študentov na vysokej škole, učenia je stále veľa, ale mimo školské vzdelávania sa stále snažím na sebe pracovať a zdokonaľovať sa. Či už sú to jazyky alebo hudobné nástroje.

RODINA

A ako posledné si určite neviem predstaviť svoj týždeň bez rodiny a priateľov. To je pre mňa zo všetkého najdôležitejšie. Nebyť nich, nič by nemalo taký význam.

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Vanessy Šabíkovej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!