Finalistka Miss Slovensko Alexandra Svrčková: Fyzickú kondíciu človek dokáže stratiť už po siedmich dňoch ničnerobenia

Čo samotný pojem kondícia znamená a prečo je dôležité ju udržiavať ? Fyzickú kondíciu človek dokáže stratiť už po siedmich dňoch ničnerobenia, výhodu však majú tí, ktorí kedysi športovali a k nim patrí aj finalistka Miss Slovensko s číslom 10. Alexandra

Denne by mal človek venovať podľa finalistky Miss Slovensko Alexandry fyzickej aktivite minimálne tridsať minút. Nemusí to byť hneď nejaký silový tréning, ráta sa aj prechádzka, alebo domáce práce. Dôležitým prvým krokom je nájsť si na seba – svoju fyzickú aktivitu čas a následne na to výber aktivity, ktorá vás bude baviť. Alexandra sa od malička venovala tancu a aj vďaka nemu má vytvorený vzťah k športovým aktivitám. Avšak momentálne tanec vymenila za jumping, ktorý je vďaka jeho dynamike a hudbe veľmi podobný tancu a tvrdí, že aj vďaka nemu dokážeme mať krásne vyformované nohy.

Fyzická kondícia ide ruka v ruke so zdravým stravovaním a to tvorí zdravý životný štýl. Aj vďaka fyzickej kondícií sa dokážeme psychicky cítiť lepšie. Je všeobecne známe, že pri športových aktivitách sa uvoľňujú hormóny šťastia – endorfíny. Tieto hormóny, ktoré sa vyplavujú počas fyzickej aktivity sú zárukou telesnej a duševnej pohody. Už len kvôli duševnej pohode by sa mali ľudia viac hýbať a udržiavať si tú svoju kondíciu aby boli aj naďalej zvládali nielen športový výkon, ale aj bežné činnosti. Alexandra, by chcela inšpirovať vás, ktorý hlasujete za MISS TOP KONDÍCIA,  k zdravšiemu životnému štýlu tým, že by vás zobrala na turistiku a pri nej by vám povedala o výhodách zdravej stravy.

Bez čoho si Alex nevie predstaviť svoj týždeň? 

PORIADNY TRÉNING

Nepoznám lepší pocit ako po cvičení. Mám rada najmä kardio, počas ktorého sa poriadne spotím, spálim kalórie, a hlavne – tie vylúčené endorfíny po tréningu naozaj stoja za to.

KÁVA

Milujem kávu! Všetky typy. Cez klasické lungo, cappuccino až po flat white. Vychutnať si poobednú kávu na terase, je pre mňa skvelým relaxom.

SLADKÉ RAŇAJKY

Bez raňajok môj deň nemôže začať. Najlepšie je, ak sú sladké. Obľubujem rôzne variácie ovsených kaší, nepohrdnem však ani dobrými vajíčkami. Mňam!

HODINKA PRI NETFLIXE

Rada pozerám dokumenty a seriály, pri ktorých sa niečo nové naučím. Myslím, že je to dobre využitý čas. Aktuálne sledujem Down to Earth o udržateľnom spôsobe života, odporúčam aj The Crown o kráľovskej rodine, či Cheer o živote roztlieskavačiek.

https://www.instagram.com/p/CA7uJHCpA8Z/embed/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-alexandra-svrckova-fyzicku-kondiciu-clovek-dokaze-stratit-uz-po-siedmich-dnoch-nicnerobenia#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1237.699999988079%2C%22ls%22%3A936.6999999880791%2C%22le%22%3A1197.0999999642372%7D

PUSA OD PRIATEĽA

Ach tá láska! Hoci sa občas nahneváme, jeho pusa mi vždy vyčarí úsmev na tvári. 

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Alexandry Svrčkovej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!