Finalistka Miss Slovensko Lucia Jesenská: Zdravý životný štýl pre mňa neznamená obmedzovať sa

Lucia Jesenská, ktorá je finalistkou Miss Slovensko s číslom 4 sa s nami zhodla v tom, že zdravý životný štýl nie je o diéte a obmedzovaní sa.

Aj finalistka Miss Slovensko Lucia vie, že pokiaľ chce viesť svoj život v zdraví a udržiavať sa v kondícií, musí sa odhodlať a zmeniť svoje stravovacie návyky. To by poradila každému, kto chce zmeniť svoju životosprávu. Aké sú tie správne kroky pre zlepšenie vašej životosprávy? Sú to jednoduché 3 kroky. 

Prvý krok sú raňajky, ktoré naštartujú naše trávenie, dôležité je vybrať si plnohodnotne vyvážené potraviny. Druhým krokom je obed, ktorý by mal obsahovať nejaké bielkoviny, proteíny a k tomu nejakú zeleninu. Tretím krokom je zakončenie dňa kvalitnou, chutnou večerou, ktorá bude obsahovať tie správne suroviny a bude vašou odmenou za dlhý deň. Neznamená to však, že si môžete dať burger alebo pizzu, ale pripravte si chutný steak alebo obľúbenú rybu so zeleninou. Fantázií sa medze nekladú. 

Keď sa naučíte dodržiavať tieto tri základné kroky v stravovaní, všetko pôjde ľahšie a vaše telo vám poďakuje. Postupne k tomu pridajte šport ako napríklad plávanie, ktoré s veľkou obľubou praktizuje aj Lucia.

Bez akých 5 vecí si ale nevie predstaviť svoj týždeň?

Cvičenie

Najradšej cvičím ráno. Dobrý tréning ma vždy prebudí a tak viem vkročiť do nového dňa produktívne.

Vlasy

Nikdy tomu tak nebolo, no odkedy mám vlasovú kozmetiku Gold, venujem sa pravidelne aj starostlivosti o vlasy a ten pocit zdravých vlasov je úžasný. Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú koruna krásy.https://www.instagram.com/p/B9hyQdLpS-f/embed/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-lucia-jesenska-zdravy-zivotny-styl-pre-mna-neznamena-obmedzovat-sa#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A904.1000000238419%2C%22ls%22%3A715%2C%22le%22%3A857.4000000357628%7D

Make-up

Keďže sa líčeniu venujem aj profesionálne, aspoň raz za týždeň sa vybláznim aj sama na sebe. Milujem prirodzenosť, ale líčenie pre mňa znamená slobodu a možnosť dať do popredia prirodzenú krásu.

Kamaráti

Už od detstva som extrovertka a neviem si predstaviť svoj život bez kamarátov. Či už ideme na výlet, alebo si sadnúť do mesta, vždy so svojimi najbližšími rada trávim čas.

Maľovanie

Tak ako som rada v spoločnosti, sem tam potrebujem čas aj sama pre seba. A ten využívam hlavne maľovaním. Maľovanie je pre mňa tak trochu únik z reality a oddych.

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Lucie Jesenskej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!