Finalistka Miss Slovensko Melanie Theresa Beňková: Od atletiky som prešla k vzpieraniu sa

Čo znamená zdravý životný štýl pre možno novú MISS TOP KONDÍCIA Melanie Theresu Beňkovú?

,,Zdravý životný štýl je súhrn všetkých aktivít prospešných pre našu psychickú a fyzickú pohodu ako je zdravé vyvážené stravovanie sa, dodržiavanie pitného režimu a pohyb spojený s odpočinkom,“ Melanie sa od malička aktívne venovala atletike a v dospelosti prešla k vzpieraniu sa a vďaka tomu má k športu vytvorený pozitívny vzťah.

 Na otázku, ako by inšpirovala ľudí k zdravšiemu životnému štýlu nám odpovedala, že by im rozhodne ukázala zdravé a chutné jedlá. Veľa ľudí si dnes myslí, že zdravé stravovanie je len o jedení surového šalátu. To však nie je pravda. Niekoľko ľudí sa bojí vyskúšať nové chute a zostávajú pri klasických nevyvážených jedlách, ktoré majú nízku energickú hodnotu.

Zdravá strava musí byť postavená na prirodzených zdrojoch živín a biologicky hodnotných látok. Pokiaľ chceme mať dostatok energie počas celého dňa mala by obsahovať naša strava vitamíny, minerály či rôzne stopové prvky. V našom jedálničku by určite nemali chýbať potraviny bohaté na vlákninu, bielkoviny, zdravé tuky, pomaly sa spaľujúce sacharidy či antioxidanty. Už len také jablko obsahuje množstvo vlákniny, antioxidantov a minimum kalórií. Taktiež pomáha tráveniu a posilňuje imunitný systém. Je veľmi veľa potravín, ktoré obsahujú množstvo  telu prospešných látok. Je dôležité si len vybrať  a zaradiť ich do svojho jedálnička a nebáť sa skúšať rôzne nové recepty či chute.https://www.instagram.com/p/B9NE7L9JcV5/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-melanie-theresa-benkova-od-atletiky-som-presla-k-vzpieraniu-sa#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1520.3999999761581%2C%22ls%22%3A1300.8999999761581%2C%22le%22%3A1438.0999999642372%7D

Bez ktorých vecí si Melanie Theresa nevie predstaviť svoj týždeň?

Korčule a hudba

Sú mojou láskou od malička, najviac si túto aktivitu užívam s Beatsami na ušiach a s obľúbenou hudbou v prostredí svojej dediny, v ktorej síce trávim málo času ale vždy keď sa sem vrátim maximálne si to užívam.

Posilka a palacinky
Minimálne 2x do týždňa mám potrebu vybehnúť do posilky, ak nie je čas tak absolvujem ako náhradu nejaké cvičenia doma s vlastnou váhou:) Najlepšia kombinácia po cvičení je proteínová palacinka s banánom a nutellou. Palacinky sú moja úplná srdcovka už od mojich 12tich a pravidelne si ich pripravujem. Ešte viac ma potešilo, keď som objavila zdravšiu verziu palaciniek NutriFood.

Kávička v meste s priateľmi

 Veľmi rada trávim čas so svojimi najbližšími priateľmi a vždy keď je čas vybehneme do mesta na príjemný pokec.

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Melanie Theresy Beňkovej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!