Leto bez celulitídy. Zbavte sa jej stravou a týmito procedúrami

Dnes sa čoraz viac apeluje na pestovanie sebalásky. V dobe, kedy svetu vládnu najmä nereálne vyretušované ženy a dokonalo vymakaní muži sa začali vynárať úvahy o tom, či je predsa len natoľko nutné riešiť každú svoju nedokonalosť.

Leto bez celulitídy. Zbavte sa jej stravou a týmito procedúrami

To je všetko pravda a my sa s tým plne stotožňujeme, no predsa len je tu aj ďalší fakt – každá žena sa chce cítiť krásnou. Na všetky tie drobnôstky ako občasné vyrážky či nejaký faldík sme si už tak nejak zvykli a neberieme ich ako zásadných narušiteľov krásy. No potom sú tu aj väčšie neduhy, ktoré skutočne vedia potrápiť nejedno ženské sebavedomie. A keďže sa blíži leto, my si dnes posvietime na jeden z najznámejších: celulitídu.

KDE SA VZALA, TU SA VZALA …CELULITÍDA

Je výrazná, nie je veľmi sympatická, postihuje ženy nezávisle od postavy či pohybovej frekvencie (dokonca občas aj mužov) – skrátka je otravná a chceme sa jej všetky zbaviť. A ako si nás vlastne našla?

Celulitída je premena tukového tkaniva na, ľudovo povedané, „pomarančovú kožu“ v dôsledku udalostí vášho lymfatického systému. Telo totiž nie je v tomto prípade schopné odstrániť zo seba nezdravé odpadové látky a tie sa napokon hromadia v tukových bunkách pod kožou.

PRÍČINY VZNIKU CELULITÍDY

Predpokladáme, že mnoho z vás si myslí, že celulitída sa týka len ľudí, ktorí majú problémy s váhou, avšak, ako sme už v úvode naznačili, toto tvrdenie určite nie je správne. Proces, ktorý sme vyššie popísali, sa môže diať rovnako tak v tele chudého ako obézneho človeka. Samozrejme, obezita a nadváha sú jedna z príčin vzniku celulitídy, ale určite to nemusí byť vždy tak.

Preč s celulitídou! Ale nemusí to byť také ľahké

Niekedy totiž, žiaľ, je celulitída zapríčinená genetikou alebo hormónmi. To sú skrátka procesy v ľudskom tele, ktoré sa väčšinou nedajú ovplyvniť, alebo sa dajú ovplyvniť len veľmi ťažko. Je veľmi pravdepodobné, že ak trpel celulitídou niekto vo vašej rodine, budete ňou trpieť aj vy. Hormóny zasa majú svoj podiel na vzniku celulitídy, ako napríklad estrogén či inzulín. Ak majú tieto hormóny vo vašom tele nižší obeh, telo sa nedokáže dostatočne efektívne zbaviť odpadu. To sa prejaví tým, že tento odpad sa ukladá v tukových bunkách a následne vaša koža získava nerovný povrch.

CELULITÍDA A STRAVA? ÁNO, AJ TU MÔŽETE NÁJSŤ SVOJU ODPOVEĎ

Ak by ste však chceli svoje celulitídové trápenie zhodiť na len na genetiku či hormóny, musíme vás hneď stopnúť. Hlavnou príčinou vzniku celulitídy samozrejme určite môže byť aj nezdravý životný štýl, a teda nedostatok pohybu, zlé stravovanie, nedostatok spánku či zlý pitný režim. Aj vy ste sa našli v týchto nerestiach?

Úlohou pohybu je okrem podpory činnosti srdca a celkovo našej kondičky aj podpora lymfatického systému, ktorý má na starosti prácu s bunkami a v podstate rozhoduje o tom, či sa na vašom zadku objaví alebo neobjaví celulitída. Preto v prípade, že sa hýbete minimálne, alebo máte sedavé zamestnanie, je naozaj na mieste začať uvažovať o pohybe. Potešíte tak vašu lymfu aj seba pri pohľade do zrkadla.

Ďalším narušiteľom vášho zdravého životného štýlu je, ako inak, strava. Radi si doprajete na raňajky pečivo s maslom, na obed cestoviny so syrom a poobede nejakú tú sladkosť v podobe sladkej tyčinky s bielym cukrom? Alebo paštiky, tavené syry, polievky z konzervy, sladké nápoje …Ak áno, práve ste si odpovedali na otázku ako sa zbaviť celulitídy. Prvým krokom bude odstrániť/zredukovať zo svojho jedálnička umelé sacharidy a živočíšne tuky, a vo všeobecnosti ich príjem stanoviť na normálnu zdravú hladinu.

TAKŽE AKO SA ZBAVIŤ TEJ CELULITÍDY?

Ak si odmyslíme ťažko ovplyvniteľné faktory ako je genetika či hormóny, zostáva nám v našej celulitídnej rovnici ešte stále pohyb a strava. My vieme, že sú to 2 najväčšie fitness klišé, ale možno, keď vám dáme logické vysvetlenie a reálne tipy, skúsite na nich zapracovať. Predsa len, stačí niekde ubrať (napríklad v tých sladkostiach) a niekde pridať (prechádzky?) a hneď ste na pol ceste k vysnívanému zadku a stehnám.

Potraviny proti celulitíde

Začneme azda najklasickejšou potravinou v kuchyni a tou je obyčajný petržlen. Funguje ako zbavovač toxínov, čo je v prípade celulitídy hlavný problém, a okrem toho pôsobí proti zadržiavaniu vody v tele a obsahuje množstvo vitamínov A,C a E, ktorých úlohou je okrem iného zabezpečiť aj krásnu pleť a pokožku. Je to zároveň potravina, ktorú si môžete pridať skutočne do akéhokoľvek jedla. Úžasne chutí aj v našej MRP NutriFood Zeleninovej polievke, ale vlastne aj vo všetkých ostatných či v našich MRP NutriFood hlavných jedlách.

Prešli by sme k významnejšej surovine, z ktorej si pokojne viete navariť dnes už aj zdravý obed či večeru, a tou je pohánka. Taktiež bojuje proti toxínom, ale okrem tejto vlastnosti má v rukáve ešte aj látky, ktoré sa na boj proti celulitíde naozaj zídu – lyzín a aminokyseliny.

Zdravý olovrant

Olovranty a desiate sú tie okamihy, kedy máme najväčšiu tendenciu zhrešiť. Jedna malá čokoládka po obede, či nejaký koláč ku kávičke doobeda, a hneď máte prijatú slušnú dávku sacharidov, ešte k tomu pravdepodobne tých umelých a bielych. Namiesto týchto podporovateľov celulitídy siahnite radšej po orechoch či ananásy. Oriešky sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny, ktoré podporujú ochrannú schopnosť kože a to následne vedie k zadržiavaniu telu prospešných látok v organizme, ako napríklad voda. Tá zabezpečí, že pokožka je krásna hydratovaná a vypnutá. Oriešky odporúčame pridať si aj do našej mliečnej ryže, alebo zdravého mrkvového koláču.

Ananás zasa obsahuje bromelain, ktorý pôsobí protizápalovo. Pomôže vám zbaviť sa celulitídy (ako aj potešiť chuťové poháriky), vďaka posilneniu činnosti tukových buniek. Nájdete ho aj v našom MRP NutriFood koktaily s príchuťou tropického ovocia.

Ale v prípade, že nie ste veľmi na ovocie a nezdravé sladkosti vás skutočne pravidelne pokúšajú, potom skúste sladkosti MRP NutriFood – tyčinky, smoothies, kaše… jedno sladšie ako druhé, a predsa s veľmi nízkymi kalorickými hodnotami a nízkym obsahom cukrov.

ZBAVTE SA CELULITÍDY LYMFODRENÁŽOU A INÝMI PROCEDÚRAMI

Pre tie, ktoré sa akosi nie a nie donútiť k vyššie uvedenému, existuje aj pohodlnejšia cesta ako povedať stop celulitíde a sú to beuty procedúry na klinike Health&Beauty.

Zmiernenie prejavov celulitídy, tonizácia či hydratácia pleti a dokonca aj potlačovanie prejavov starnutia kože. Tu sú top 3, ktorým by ste určite mohli podľahnúť.

Anticelulitídna mezoterapia pre efektívne odstránenie celulitídy

Priamo na klinike nám vysvetlili ako to vlastne celé funguje. Anticelulitídna mezoterapia je bezbolestné neinvazívne ošetrenie, pri ktorom sa aplikuje špeciálny koncentrát, ktorého úlohou je stenčiť tukové zásoby i zmeniť prejavy celulitídy. Aktívne látky pôsobia priamo na tukové bunky, zabezpečujú rozkladanie tukov a zabraňujú tvorbe ďalších adipocytov,“ začína vysvetľovať odborníčka. Bezihlová mezoterapia alebo inak elektroporácia pomocou kladných a záporných pólov vytvára na pokožke mikrokanáliky, cez ktoré sa aplikované látky dostávajú do pokožky rýchlejšie a dostávajú sa do jej hlbších štruktúr. Medzi aplikované látky patrí kyselina hyalurónová, vitamíny A, C, E, provitamín B, patentovaná odľahčená kyselina Hyacare, látky podporujúce neokolagenézu, aminoxil a iné v závislosti od druhu použitého koktailu účinných látok upravených nanotechnológiou. Bezihlovou mezoterapiou sa dosiahne prienik do štyroch milimetrov hĺbky pokožky, bez použitia ihiel.

Nuž, čo poviete? Bezbolestné, jednoduché a ešte vás to aj zbaví lokálnych tukov. Ak by ste sa však celkovo chceli dostať do formy, zvonka i zvnútra, potom si v Health&Beauty pýtajte liečebné a vakupressové kúry.

Rýchle chudnutie aj detoxikácia organizmu

Presne na to sú vakupressové kúry zamerané. Samozrejme, pod pojmom rýchle chudnutie si nepredstavujte jedno sedenie, všetko má svoju postupnosť i čas, a taktiež sa treba o pokožku vhodne starať (a áno, patrí sem aj stravovanie). Je to však procedúra, ktorá dokáže váš boj s celulitídou urýchliť a navyše má až 2 výrazné benefity: je zameraná na detoxikáciu, teda zbavuje telo toxínov a čistí organizmus, ale je tiež vhodná pre zoštíhlenie problematických partií až o niekoľko cm. Takže okrem toho, že vaša koža bude hladšia, jemnejšia a hydratovaná, budete tiež chudšia a šťastnejšia. To sa vám už ráta, nie?

Odborníčka z Health&Beauty nám popísala celý proces: „Ide o vysokoúčinné ošetrenia, ktoré kombinujú nenahraditeľný prehrievací liečebný účinok antireumatických, anticelulitídnych, formujúcich a detoxikačných zábalov spolu s overeným účinkom moderných prístrojov – špeciálnych prístrojových vákuových masáží. Vďaka ich synergickému pôsobeniu dochádza k silnému prehriatiu pokožky a najmä hlbšie uloženého tkaniva, čím sa aktivuje látková výmena. Dochádza tak k odvádzaniu škodlivých látok a prebytočnej vody z tkaniva, čo spôsobuje výrazné zlepšenie celulitídy až jej postupné odstránenie, zvyšuje sa odbúravanie tukov, ktoré tiež výrazne prispieva k formovaniu postavy.“

Príroda vás zbaví aj celulitídy

A na záver vám prinášame absolútneho víťaza v kategórií „preč s celulitídou“ a je ním najúčinnejšia a prírodná maderoterapiaMaderoterapia (Anticelulitídna/zoštíhľujúca terapia) je najúčinnejšia zdraviu prospešná neinvazívna metóda odstránenia celulitídy pomocou drevených valčekov. Špeciálna terapia týmito valčekmi zlepšuje lymfatický systém, rozkladá celulitídu, vypína pokožku, tvaruje postavu, zbavuje telo nadbytočnej vody, čím aj zmierňuje opuchy. To má za následok naštartovanie metabolizmu a s tým spojené vylučovanie toxínov, ktoré sú nahromadené pod kožou a spôsobujú nenávidenú pomarančovú kožu,“ uzatvára svoje vysvetľovanie odborníčka z Health&Beauty a my už teraz vieme, že boj s celulitídou sme vyhrali, stačí si len namixovať tie správne kroky.

Vydáte sa na cestu zdravého životného štýlu a budete odteraz denne jesť ananás či pohánku? Alebo si trošku spohodlníte pomocou procedúr? My odporúčame mix všetkého. Predsa len, máte tu veľa možností, prečo ich všetky nevyužiť a znásobiť efekt?

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!