Váha môže ísť dole: Nevyhovárajte sa na vek

Náš vek by výsledok BMI nemal ovplyvňovať. Krivka prirodzeného vývoja hmotnosti síce stúpa, lebo metabolizmus sa spomaľuje, ale kilogramy nemôžu stúpnuť natoľko, aby ste sa nezmestili do kategórie normálnej hmotnosti.

Nadváha či obezita nie je vporiadku v žiadnom veku. Hoci ženy majú väčšiu potrebu riešiť svoj vzhľad, vek a kilá navyše pri zhadzovaní kíl navyše majú menšiu disciplinovanosť. Mužom zase dlhšie trvá kým sa odhodlajú, no potom už presne dodržujú pokyny. 

Majú aj ďalšiu veľkú výhodu. Vďaka väčšiemu podielu a rýchlejšiemu metabolizmu sa im zhadzujú kilogramy ľahšie a rýchlejšie ako  ženám.  “Rýchlosť metabolizmu je čiastočne poháňaná podielom svalstva v tele, ktorého majú muži prirodzene viac ako ženy, a naopak, ženy majú prirodzene viac v tele tuku, “  vysvetľuje výživová poradkyňa Mgr. Lucie Vyskočilová, MBA. O to skôr by sme svoju nadváhu nemali ospravedlňovať génami, zdravotným problémami či vekom. A najmä sa nevzdávať! 

Inšpirujte sa príbehmi našich klientov! Stačí kliknúť a dozviete sa ich skúsenosti viac.

Pri písaní článku sme vychádzali aj týchto zdrojov:  https://health.clevelandclinic.org/why-it-really-is-harder-for-women-to-lose-weight-and-what-to-do/, NUTRI FOOD PLAN

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!