Eva Deckárová: Myšlienky sú pre mňa zdrojom inšpirácie a napredovania

Eva Deckárová je našou výživovou poradkyňou v Trenčíne a Liptovskom Mikuláši. Bez akých vecí si nevie predstaviť deň? Čím ho začína a čím končí, čo je pre ňu dôležité? Prinášame vám 5 vecí, bez ktorých si Eva nevie predstaviť deň.

Pohár teplej vody

Najdôležitejšie a najčistejšie čo môže podľa nej organizmus dostať je voda. Hydratuje pokožku a vyživuje celý metabolizmus. Čo môže byť prekvapujúce je to, že Eva začína deň pohárom teplej vody.

Tým naštartuje trávenie, cirkuláciu krvi a uvoľní svalstvo, ktoré je po noci stuhnuté. Studená voda podľa nej síce osvieži, no môže spôsobiť kŕče, znížiť telesnú teplotu, a spomaliť činnosť.

Aj pri chudnutí je dôležité, aby sa v tele nezadržiavala voda, ale aby sa naopak, rýchlo uvoľňovali toxíny. Teplá voda teda zrýchľuje metabolizmus a spúšťa fázu chudnutia a spaľovania kalórií omnoho rýchlejšie, akoby ste si boli mysleli.

Špecifická káva

Kávu pijeme všetci, no len málokto má špecifický výber. Eva má rada ranný šálok svojej obľúbenej kávy Reishi: kávu pre večnú mladosť a nesmrteľnosť. Miluje ju predovšetkým kvôli jej lahodnej chuti, a skvelej vlastnosti podporovať imunitu. Nezadržiava totiž v tele tekutiny, neprekysľuje organizmus, je zdrojom antioxidantov.

Má znížený obsah kofeínu a vďaka tomu dodáva postupne a dlhodobo energiu. Zmierňuje zápaly, účinne pôsobí na črevné bunky. Okrem Evy si ju obľúbili aj jej klienti, pretože aktivuje všetky vnútorné regeneračné procesy a pri chudnutí zrýchľuje detoxikáciu.

Pohyb za každého ročného obdobia 

Či už v zime, alebo v lete, Eva miluje pohyb. Lyžovanie, bicykel či turistika, nič jej nie je cudzie. Momentálne máva 2-krát do týždňa tréningy vo fitness centre, ktoré sú skvelé na kondíciu tela, ale aj pokoj a kondíciu duše.

Po tréningu je pre ňu nevyhnutné doplniť nutrične vyvážené jedlo. Veľmi rada si preto vždy dá NutriFood Smoothie s mangovou príchuťou, ktoré má 15g proteínov a 3g sacharidov. Ide o ideálnu voľbu.

Večná škola života

To predstavujú pre Evu knihy. V oblasti výživy pracuje už takmer 9 rokov a je pre ňu stále dôležité, aby sa vzdelávala. Bez knihy si teda nevie predstaviť ani jeden zo svojich dní. Momentálne ju napríklad zaujala čínska medicína, ktorá vníma ľudí a telo z viacerých uhľov pohľadu.

Knihy sú neodmysliteľnou súčasťou jej života a vďaka nim sa učí stále nové a nové veci.

Rekapitulácia dňa v podobe meditácie

Večerná meditácia je pre Evu akousi nabíjačkou energie. Je to pre ňu akási rekapitulácia dňa. Jej klientov často zaujíma odkiaľ berie toľko energie, no odpoveď je jednoduchá: predsa od seba.

Tým, že sa večer upokojí, uvoľní myseľ, dáva si priestor na ďalšie myšlienky. Tie sú pre ňu zdroj jej života, napredovania, inšpirácie, energie a predovšetkým lásky k sebe samej.

MGR. EVA DECKÁROVÁ


Poradňa NUTRI FOOD PLAN v Trenčíne
Ve své praxi jako terapeutka tradiční čínské medicíny zjišťuje aktuální stav klienta s přihlédnutím k jeho stravovacím návykům a životnímu stylu. V rámci poradny dělá tepovou diagnostiku, vyšetřuje jazyk a konstituční výpočet podle data narození, podle toho následně umí určit predispozice člověka a zaměřit se buď na léčbu konkrétního problému, nebo prevenci.

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!