Ovsená kaša na raňajky? Jednoznačne áno!

Porovnanie: NutriFood ovsená kaša s jablkom a škoricou. Vedeli ste , že naša NutriFood ovsená kaša má až o 170 kalórií menej, ako bežná ovsená kaša, ktorú si doma pripravujete?

Ovsená kaša sa stala neodmysliteľnou súčasťou každého nášho rána. Vedeli ste , že naša NutriFood ovsená kaša má až o 170 kalórií menej, ako bežná ovsená kaša, ktorú si doma pripravujete? A ruku na srdce vieme, ak sa snažíme schudnúť „nejaké tie kilá navyše“,  80 % úspechu tvorí správny jedálniček. My sme si preto pripravili pre vás porovnanie nielen na základe kalórií, ale aj nutričných hodnôt našich potravín. Porovnávali sme klasický recept, ktorý sme vám nižšie aj napísali.

OVSENÁ KAŠA NA RAŇAJKY? JEDNOZNAČNE ÁNO!

Ak chcete začať deň zdravo a správne, ovsené vločky na raňajky sú to pravé. Sú skvelým výberom aj preto, že neskôr nebudete musieť bojovať s chuťou na niečo sladké. Výborné ovsené kaše nájdete aj v našom výbere potravín NutriFood, a tak počas našich keto redukčných programov máte o chutné raňajky postarané.  Ovsená kaša na raňajky, ktorá zasýti, je známa už stáročia. Polysacharidy obsiahnuté v ovsených vločkách totiž poskytujú telu energiu na dlhý čas. Tento efekt je podporený vysokým obsahom vlákniny. Tí, čo začínajú deň s ovsenými vločkami, majú stabilnú hladinu cukru v krvi. Zabraňuje nadmernému uvoľňovaniu inzulínu, podporuje odbúravanie tukov a môže tiež pomôcť pri chudnutí.

OVSENÁ KAŠA NUTRIFOOD S JABLKOM A ŠKORICOU – 1 PORCIA

Ovsená kaša NutriFood obsahuje iba 82 kalórií, čo je o 170 kalórií menej, ako bežná ovsená kaša podľa nižšie spomínaného receptu. Okrem toho obsahuje výrazne menej sacharidov.

Nutričné hodnoty Zloženie nutričných hodnôt
Bielkoviny7g38,30%
Sacharidy9g46,81%
Cukry5g27,66%
Tuky2g8,51%
Nasýtené mastné kyseliny0,28g1,49%
mononasýtené0,31g
polynasýtené0,72g
Vláknina1g6,38%
Soľ0,41
Vápnik0,16mg
PHE358mg

RECEPT: OVSENÁ KAŠA S JABLKOM A ŠKORICOU – 1 PORCIA 

Klasický recept na 1 porciu FIT ovsenej kaše má až 252 kalórií. 

Nutričné hodnotyZloženie nutričných hodnôt
Bielkoviny6g7%
Sacharidy44g29%
Cukry25,31g
Tuky5g12%
Nasýtené mastné kyseliny2,22g
Mononasýtené1,59g
Polynasýtené0,67g
Vláknina5g18%
Soľ
Vápnik129mg
PHE319mg

Ingrediencie: 

  • 20 g jemných vločiek
  • 100 ml mlieka
  • 1 lyžica med
  • 1 jablko
  • škorica podľa chuti

Postup: 

Vločky uvaríme v mlieku, pridáme nastrúhané jablko, lyžicu medu a na záver  posypeme škoricou podľa chuti.

Čo sme sa okrem toho v porovnaní ešte dozvedeli? 

V porovnaní s ovsenou kašou NutriFood s jablkom a škoricou má klasický recept menej bielkovín, no výrazne viac sacharidov (až o 35 gramov viac), ale aj vlákniny. Pri chudnutí, ale rozhoduje príjem sacharidov, práve preto sú potraviny NutriFood špeciálne vyvinuté a navrhnuté tak, aby nielen obsahovali všetko, čo naše telo potrebuje, ale dodržali aj maximálny odporúčaný príjem sacharidov na to, aby sme v tele dokázali navodiť ketózu. 

Naše potraviny NutriFood nielenže sú nutrične vyvážené ale: 

  1. Žiadne čínske proteíny! Kvalita vstupných surovín do potravín NutriFood je na najvyššej úrovni a bez genetickej modifikácie. Oproti ostatným diétam obsahujú bielkoviny európskeho pôvodu. Kombinácia mliečnej, hráškovej a sójovej bielkoviny zabezpečuje príjem všetkých aminokyselín.
  2. Bez pridania palmového tuku či oleja. Tri porcie denne zabezpečia dostatok kvalitných nenasýtených mastných kyselín vo forme slnečnicového a sójového oleja. A majú aj nízky obsah soli!
  3. Neobsahujú syntetické farbivá. Pri výrobe sa používajú prírodné farbivá – žltá je kurkumín (z kurkumy), červená lykopén (z paradajok) a tak ďalej.
  4. Žiadny aspartám a kontroverzné sladidlá. Sladkú chuť zabezpečuje fruktóza a stévia.
  5. Najviac kyseliny listovej. Tá je extra riziková, pretože jej máme málo. Potraviny NutriFood obsahujú vyššie množstvo než ostatné diéty. Všetky vitamíny a minerálne látky sú od spoľahlivých európskych dodávateľov s dlhoročnou tradíciou. Naozaj to funguje! Zverte sa do rúk odborníkov a nájdite si najbližšie poradenské centrum vo svojom kraji.

RAŇAJKY PODĽA ČÍNSKEJ MEDICÍNY? OVSENÁ KAŠA V KAŽDOM ROČNOM OBDOBÍ

Kaša nie je na raňajky vhodná len v chladnom počasí. Teplé raňajky s ovsenými vločkami sú totiž dobre stráviteľné a stimulujú trávenie. Odbremenia črevo, čo má pozitívny vplyv na celý imunitný systém. Zdravá črevná flóra je nevyhnutnou súčasťou zdravého imunitného systému, pretože 70 percent našich imunitných buniek sa nachádza práve v čreve. Tie podporujú vstrebávanie živín, produkujú životne dôležité enzýmy a neutralizujú škodlivé látky, ktoré vstupujú do nášho tela s jedlom. Imunitné bunky v čreve navyše podporujú tvorbu protilátok. Tradičná čínska medicína kladie dôraz na teplé raňajky, považuje ich za najdôležitejšie jedlo dňa. Podľa tejto filozofie dodávajú teplé ovsené vločky telu veľa energie, z teplých raňajok môže navyše telo lepšie vstrebávať výživné látky.

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!