Videli ste už týchto top 5 slovenských fit premien? Porazte začarovaný kruh, ktorý vám bráni schudnúť

Poznáte to. Ste tesne pred letnými mesiacmi a uvedomujete si, že ste si v prvej polovici roka dopriali v celku slušnú dávku všakových domácich dobrôt, lebo veď čo bude človek robiť cez lockdown, bohaté ale nie tak zdravé porcie jedla z donášky, lebo veď človek je v práci (aktuálne rozumej doma na gauči) a nemá čas googliť zdravé a cenovo prijateľné menu… A že vlastne ani na tých pravidelných prechádzkach ste neboli, ako ste mali v pláne. Ručička na váhe a zrkadlo však alarmujú nemilé následky a tak sa rozhodnete zobrať to do vlastných rúk. Ale keď predsa len ide to LETO a človek by aj chcel schudnúť do plaviek, ale je to to čarovné obdobie prosecca na terase pri koláčiku, grilovačiek s rodinou a all-inclusive dovoleniek, ktoré sa tak nejak postupne prehupne do jesenných hodov plných lokší. Až sme vlastne pár dní pred Vianocami, kedy si poviete, že chudnutie teraz nemá zmysel. A takto fungujete z roka na rok, lockdown nelockdown, no aj váha ide z kila na kilo. Zastavte to. A nie, keď bude vhodné obdobie, dobré počasie a konštelácia hviezd, ale rovno teraz. Tieto reálne premeny skutočných ľudí, bežných Slovákov, vás zaručene nenechajú chladnými.

Je nám jasné, že každá jedna z vás, ktorá tieto riadky číta, má svoje reálne objektívne dôvody, prečo sa do procesu chudnutia nevie alebo nedokáže pustiť. No sú naozaj neprekonateľné? S NUTRI FOOD PLAN vlastne nie.

PRACOVNÉ VYŤAŽENIE

Jesť zdravo, keď ste nonstop pracovne vyťažená, je naozaj výrazne náročné. Ono totiž to „zdravé jedenie“ nie je len o tej konzumácii, zahŕňa to celý rad krokov: premyslieť si, čo idem variť, nakúpiť zdravé suroviny (zvyčajne z rôznych zdrojov) a nakoniec to celé uvariť. Tlieskame každej pracujúcej žene, ktorá toto dokáže robiť každý deň po práci a bez sťažností. No a pre tie, ktoré nedisponujú takouto dávkou sebazaprenia, sú potraviny na chudnutie MRP NutriFood (nutrične vyvážené), ktoré kúpite v poradenských centrách, alebo NutriFood Keto, dostupné na eshope, skvelá cesta. V takejto situácii sa nachádzali aj Zuzana a Antónia, ktoré sa rozhodli pre zmenu životného štýlu pod dohľadom výživového poradcu.

Niekedy sa však treba zamyslieť, či neustále kladenie práce na prvé priečky a zároveň ignorancia vlastného dobra nie sú na škodu. Niekedy si skrátka treba povedať dosť. A tak si okrem dosť dievčatá povedali aj to, že práca a zdravie môžu byť v súlade. A ich výsledky skutočne stoja za to. Antónia schudla 30,8 kg a Zuzka 27 kg.

„Vždy som pracovala minimálne v dvoch prácach a popritom som riešila množstvo ďalších aktivít. Som učiteľka, srdcom akademička a hudobníčka. Čo je v mojom prípade priam smrteľná kombinácia. Pretože moja práca je mojim koníčkom,“ vysvetľuje Antónia.

„Dlhé hodiny za počítačom, reštauračná strava v práci a po práci sladký koláč na doplnenie falošnej energie – to dá organizmu a najmä vašej váhe zabrať,“ dopĺňa Zuzka.

Milé dámy, ktoré ste sa v tomto našli? A pri tom o nič nejde – len si počas obeda vyhradíte 20 – 30 minút pre seba, namiesto rezňa si vyberiete šalát, alebo v tomto prípade napríklad extra nízkokalorické MRP NutriFood rizoto. Ostatné je naozaj všetko o vás. Nie o práci. Nie o čase. O vás. Keď začne ten malý pokušiteľský hlások vo vašej hlave vyskakovať, že ten perkelt vyzerá božsky, vy ho statočne odignorujete a opäť si uvedomíte, prečo ste to vlastne začali.

Citát:

Úspech spočíva už len v tom, že si začal.

ACH TÁ NEŠŤASTNÁ PEVNÁ VÔĽA

„Celý život som bola pri tele a celý svoj život som vyhľadávala a skúšala diéty a vždy moja snaha stroskotala. Nikdy som nemala pevnú vôľu a nikdy sa mi nepodarilo schudnúť viac ako -10 kg,“ začína svoj príbeh Petra, ktorá s redukčným programom NUTRI FOOD PLAN schudla 37,5 kg„Rada papám a najmä sladkosti a zobkanie počas dňa je pre mňa automatické.“

A teraz ruku na srdce, pre ktorú z nás toto nie je tiež tak trošku automatické? Drobnosť na desiatu, sladký olovrant a po obede sa tiež treba niečím doraziť. Potom príde podvečer, čo znamená, že od obeda ďaleko a do večere tiež… Pevná vôľa predstavuje určité hranice, ktoré je občas dobré mať nielen v abstraktom zmysle v hlave, ale rovno si ich niekde napísať, urobiť z nich systém. Skvelým tipom je jedálniček na chudnutie, v ktorom budete mať presne a jasne zadefinované čo a kedy jesť. Podvedome ho vnímate ako záväzok, keď už nie voči sebe, minimálne voči NUTRI FOOD PLAN výživovému poradcovi, ktorý vám ho zostaví. Ak ste niekedy premýšľali nad chudnutím s odborníkom, NUTRI FOOD PLAN je skvelá voľba, pretože disponuje širokým výberom poradní, v ktorých vám výživový poradca poskytne skvelý prehľad o vašom zdraví aj možnostiach chudnutia. Nielenže bude dohliadať na to, či dodržiavate jedálniček zostavený na mieru, ale predstavuje i oporu a motiváciu, aby ste to naozaj nevzdali, skrytú barličku práve pre vašu pevnú vôľu.

Viete, ako sa hovorí: vo dvojici to ide lepšie. Angažovanosť druhej osoby v procese schudnutia budete vnímať ako hnací motor.

Citát: Takto pred mesiacom to boli len – 3 kilá, takto o mesiac to môže byť už – 10.

HLÚPE POZNÁMKY OKOLIA A ŽIADNE POCHVALY

Žiaľ, toto je asi jeden z najviac demotivačných úkazov, ktorý je však veľmi častý. A viete, prečo sa to deje? Kvôli naším očakávaniam. Vy každým dňom driete, odriekate si dobré jedlo, snažíte sa a váš vnútorný hlások len túži zakričať: halóóó pozrite ako vyzerám dobre. Ale oni nič. Manžel, mama, deti, svokra… Alebo prípadne prilejú do ohňa niečo pesimistické. Akoby im to bolo úplne jedno. Nuž, ono im to v podstate tak trošku jedno aj je. Pretože kto chce byť zdravý, chudý a krásny? Ste to len a len vy. Tak nech je pre vás najväčšou pochvalou v prvom rade váš pocit šťastia.

Tak ako naša Katka, ktorá schudla 26,2 kg„Žiaľ, moje okolie ma nepodporovalo. Správali sa ako keby si ani nevšimli, že chudnem, nikdy ma nepochválili, ale ja som bola rozhodnutá, že aj tak to dokážem. Každým týždňom som bola šťastnejšia, čím ďalej – tým radšej som sa pozerala do zrkadla. Namiesto veľkosti 48 konečne nosím 42! Môžem si opäť obliecť parádne veci!“

Citát: Jediné, čo ti prinesie porovnávanie s inými, je zistenie, že aj oni makajú. A možno dokonca dosiahli aj lepšie výsledky, ale za iných podmienok ako sú tie tvoje. Preto jediný ukazovateľ progresu si ty sám.

ZVYKNUTÁ NA ZLÉ STRAVOVACIE NÁVYKY

Zlé stravovacie návyky sú jeden z najvýraznejších faktorov podieľajúcich sa na obezite. A keď si k tomu prirátame ešte stres a zvyčajne aj nedostatok spánku, zavíta vám do života nezdravý životný štýl. Lenku tento štýl dohnal až k 122 kilám, ktoré vďaka redukčnému programu NUTRI FOOD PLAN a potravinám MRP NutriFood zhodila pod dohľadom poradcu na úžasných 75 kg. Teda celkovo schudla neuveriteľných 47 kilogramov.

„Môj priebeh chudnutia bol prvý týždeň ťažký nakoľko som mala zlé návyky. Ráno som nezvykla raňajkovať, večer som sa prejedala chipsami a podobnými pochutinami. Ako som skúsila kokteily MRP NutriFood tak mi veľmi zachutili a už som pri nich zostala. Moja poradkyňa mi poradila, čo ešte k tomu môžem a tak som to presne dodržovala podľa jej rád,“ objasňuje svoj pokrok Lenka.

Ako sa hovorí, zvyk je železná košeľa, je ťažké si nejaký vybudovať a ešte ťažšie nejaký ten zabehnutý už zmeniť. Ale s jasným cieľom a dostatkom motivácie viete minimálne začať. Ďalšia možnosť je tiež začínať postupne. Ak nie ste zvyknutá raňajkovať a naopak večer by ste zjedli celú chladničku, skúste aspoň malé nepatrné zmeny. Ráno začnite s pár sústami zdravej kaše a večer namiesto čipsov a éčkových dobrotiek vyjedajte napríklad zeleninu (v rozumnom množstve) alebo MRP NutriFood čipsy či novinku z radu proteínovej rady NutriFood Keto krekry. Postupom času sama uvidíte, kam vás dostali aj tieto drobné zmeny, a možno vám to dodá odvahu a motiváciu aj k nejakej tej väčšej.

Citát: Zdravé chudnutie je prvý krok k zdravému žitiu.

O SEBAHODNOTE STE UŽ POČULI?

Poďme sa však pozrieť, čo môže za tieto nadbytočné kilá z pohľadu psychiky? Samozrejme, problémy ako štítna žľaza či iné ochorenia, s ktorými sa spája priberanie, žiaľ, nevieme až tak úplne ovplyvniť. Ak však netrpíte ničím podobný, no aj tak stále priberáte, máte potrebuje prejedať sa a neviete sa kontrolovať, možno tak kŕmite niečo hlboko v sebe.

Môžeme povedať, že sebahodnota predstavuje určité kritériá, cez ktoré vnímame samy seba, na základe ktorých sa hodnotíme. Ak však máme tieto kritéria pošramotené, neobjektívne, prípadne nereálne, naša sebahodnota v našom vnímaní seba samých klesá, a s ňou i naše sebavedomie.

Prečo to robím a čo si tým kompenzujem?

To sú otázky, ktoré by ste si mali položiť. Pretože za každým negatívnym počinom sa pravdepodobne skrýva jeho ubolený či nejakým spôsobom nenaplnený konateľ. A inak tomu nie je ani v stravovaní. Možno vás kdesi vnútri hlboko bolí, že medzi vami a mužom to už vlastne nie je až také dokonalé. Alebo tam niekde je bolesť z detstva, keď sa vám vysmievali za bucľatú postavu, prípadne máte pocit, že nie ste dostatočne dobrá, tak len makáte a makáte. A nervy zo všetkých týchto trápení si obaľujete v poriadnych dávkach cukru či kilách chipsov, pretože tie predstavujú istotu. Koláče budú vždy sladké, rovnako ako Cola vždy dokonale sladko osviežujúca, no vyrieši vám to skutočne vaše problémy? Okrem tejto otázky si určite skúste zodpovedať aj tie dve vyššie položené, a možno zažijete ten pravý aha moment, ktorý vás posunie k lepšiemu ja.

A keď najbližšie budete siahať po nejakej takejto „mňamke“, prestaňte na okamih riešiť pracovné tempo, okolie, vyťaženosť, štítnu žľazu a všetko, čo by vám ešte na um zišlo, a len sa samé seba spýtajte: Mám sa dostatočne rada na to, aby som už konečne prestala do seba pumpovať kilá nezdravej stravy?

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!