Výživová poradkyňa Táňa Škrabanová: Rýchla chôdza, či ovocie a zelenina. Bez akých 5 vecí si nevie predstaviť týždeň?

Táňa Škrabanová je našou certifikovanou nutričnou poradkyňou vo Veľkom Krtíši. Bez čoho si nevie predstaviť svoj týždeň? Má radšej kávu, alebo čaj? Aký šport jej spríjemňuje dni?

Chôdza

Rýchlu chôdzu s trekingovými palicami, absolvuje Táňa štyrikrát týždenne. Zvládne minimálne 6 až 7 km. Táto aktivita jej veľmi prospieva: snaží sa každý deň absolvovať aspoň 10 000 krokov. 

Pohyb je totiž pre ňu dôležitý a snaží sa udržiavať v aktívnej a dynamickej nálade po celý týždeň. Navyše pri jej probléme s krčnou chrbticou sa cíti omnoho lepšie. 

Voda

Ako aj ďalší ľudia z NutriFood Plan kolektívu, ani Táňa nedá dopustiť na vodu. Hneď ráno po zobudení vypije 6dcl teplej vody. Na to si jej organizmus už dávno zvykol a doslova si to každé ráno pýta. 

Studená voda by mohla spôsobiť kŕče, no teplá voda ráno neprekvapí náš metabolizmus.

Kokteil NutriFood

Táňa si nevie predstaviť týždeň bez kokteilu NutriFood. Ide o kombináciu čokoláda a mäta, ktorá je sladká a zároveň osviežujúca. Ide o skvelý spôsob ako si dať niečo chutné a výdatné bez výčitiek. 

Čaj

Táňa si namiesto kávy dopraje bylinkový čaj, a to aspoň 1,5 litra. Bylinky majú taktiež upokojujúce účinky na organizmus, takže ide o skvelý spôsob, ako si po náročnom dni zrelaxovať metabolizmus a upokojiť deň, ktorý je plný akčných chvíľ. 

Ovocie a zelenina

Zvládate deň bez zeleniny a ovocia? Táňa ani náhodou! Vždy sa totiž snaží počas dopoludnia jesť veľa ovocia, ktoré jej dodáva vitamíny a energiu, a počas celého dňa veľa zeleniny, ktorá má rovnaké účinky ako ovocie. 

Je dôležité dodržiavať správne stravovanie a jesť veľa vitamínov, ktoré obsahuje ovocie a zelenina. Oboje si pritom môžete pestovať doma. 

TÁŇA ŠKRABANOVÁ


Poradňa NUTRI FOOD PLAN vo Veľkom Krtíši
Pohyb je pre mňa veľmi dôležitý a snažím sa udržiavať v dynamickej nálade počas celého týždňa. Každý deň absolvujem aspoň 10 000 krokov.

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!