Ako sa udržať v kondícií počas slnečných dní?

Leto už je takmer za nami, no to neznamená, že už končí. Ako sa udržať počas posledných letných dní v kondícií? Odpoveď na túto otázku si pre vás pripravila naša poradkyňa zo Stupavy, Nicole Hlávková.

Najlepšia doba na cvičenie bude závisieť predovšetkým od vášho denného rozvrhu a časového plánu. Navyše, v dnešnej dobe má len málokto taký časový luxus, aby si vyberal presnú hodinu, kedy bude cvičiť. 

,,Ja osobne zvyknem cvičiť s trénerom dvakrát do týždňa, o šiestej hodine  ráno. Je to takto už niekoľko rokov. Keď svoju tréningovú jednotku odcvičím v ranných hodinách, zvyšok dňa mám voľný, sústredím sa na svoju prácu a záľuby. Zároveň si garantujem, že ranným tréningom si splním svoj cieľ, pretože po dlhom dni v práci je jednoduchšie nájsť výhovorku, prečo vynechať cvičenie. To sú prosté a zároveň logické dôvody pre pracujúceho človeka,“ hovorí naša nutričná poradkyňa Nicole Hlávková

Telo je ráno oddýchnuté, čerstvé a pripravené na výdaj energie. Telesná aktivita vás prebudí nielen fyzicky, ale aj mentálne, nehovoriac o zvýšení hladiny adrenalínu. S ranným tréningom si začnete viac dávať pozor aj na to, čo konzumujete. 

Dlhší deň vďaka behu

Hýbať  sa a cvičiť je ideálne v každom ročnom období, avšak hlavne teraz si ľudia začínajú uvedomovať, že aj keď prišlo leto,  naša postava  je ešte stále v zimnej nálade. Čo s tým? ,,Pomôže nám asi len drastická diéta s cvičením celý deň, ale to by sme veľmi rýchlo skolabovali,“ pokračuje Nicole. ,,Naše telo nie je na pohyb zvyknuté, extrémnym tempom by sa zbláznilo. Dôležité je nielen hýbať sa, ale aj správne sa stravovať. Keďže už začali teplé letné dni, je to dobré pre nás, rovnako ako aj pre našu peňaženku.“ 

Ako sama tvrdí, teraz si nemusíme platiť drahé fitnescentrá, ak chceme zhodiť nejaké nadbytočné kilá. Napríklad namiesto dlhšieho vylihovania si môžeme trochu zabehať. Počasie je pekné, nemusíme nič platiť a síce ranný beh znie ako úplné trápenie, deň sa nám bude zdať dlhší. Navyše budeme mať aj lepšiu náladu, nebudeme unavení.

Plávanie či korčuľovanie

Ako prvý šport, vyslovene letný, každému určite napadne plávanie,aj to kvôli tomu, že sa dá praktizovať vo vode. Bazény, jazerá, ale aj more ponúkajú nielen pasívny oddych a ovlaženie, ale tým motivovaným na chudnutie aj výbornú možnosť na poctivý tréning. Plávanie je jedným zo športov, pri ktorom sa rovnomerne zapájajú všetky svalové skupiny a precvičuje sa celé telo. Pôsobí aj preventívne, správnym dýchaním sa zlepšuje kapacita pľúc, odbúrava sa stres a únava. 

Pobyt vo vode prospieva imunitnému systému a nezaťažuje kĺby. Tento šport môže vykonávať takmer každý, bez ohľadu na vek, zdravotný stav, či výkonnosť. Plávanie sa pokladá za efektívny kardio tréning a môže dopomôcť k zníženiu hmotnosti. 

Ďalšie letné športy, ktoré nie sú tak finančne náročné, môžu byť napríklad korčuľovanie, ktoré má Nicole najradšej.  ,,Večer namiesto sledovania televízie alebo klebetenia s kamarátkou, či pre chlapov skôr platí vysedávania pri pive, pozerajúc futbal, stačí zobrať korčule, zavolať kamarátku/kamaráta a porozprávať sa s ním takýmto štýlom. Trasa, ktorú si zvolíme, sa nám počas rozprávania nebude zdať taká dlhá a ako bonus si aj zašportujeme,“ dodáva na záver. 

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!