Finalistka Miss Slovensko Kristína Kramárová: Meditácia je to, čo by sme mali praktizovať aspoň niekoľko minút denne

Podľa Kristíny, ktorá bojuje o titul MISS TOP KONDÍCIA s číslom 3, zaraďuje meditáciu do aktivít, na ktoré by sme nemali zabúdať pri uponáhľanom spôsobe života.

Aké pozitívne účinky nám môže priniesť meditácia? Rozhodne nám pomáha odbúrať stres, prečistí nám hlavu a naštartuje ozdravné procesy v našom tele. Meditácia má však niekoľko foriem a je len na nás ktorú si vyberieme. Každá jedna forma má spoločný znak, ktorým je zharmonizovanie ducha a tela. Jednou z najzakladnejších foriem meditácie je ,,Meditácia dychu“. Pokiaľ chcete praktizovať túto metódu, mali by ste sa dať do pozície lotosového kvetu, teda dať sa do pozície s prekríženými nohami. Dôležité pri tejto meditácií je správne držanie tela a najdôležitejšie je správne pomalé dýchanie. Chce to čas a cvik, aby ste sa plne sústredili na svoj dych. Obľúbenou metódou je aj ,,Meditácia v chôdzi“. Zoberte sa sami na prechádzku do lesa a snažte sa zabudnúť na všetky myšlienky a starosti, ktoré vás trápia. Vnímajte len svoj dych, krásu lesa či zvuky. Dôležité je vcítiť sa do danej chvíle a nemyslieť na nič, iba na prítomnosť okamihu. Pravidelná meditácia nám môže priniesť lepšiu pozornosť, ústup depresií, lepší spánok , zlepšenie imunity a obranyschopnosti a veľa ďalších výhod, ktoré sú prospešné pre naše telo i myseľ. Tešíme sa, že Kristína vyzdvihla práve meditáciu ako niečo čo by malo patriť k zdravému životnému štýlu.

Bez akých 5 vecí si ale nevie predstaviť svoj týždeň?

RODINA

Klišé-neklišé, som rodinný typ a niet príjemnejšieho pocitu počas týždňa, ako keď sú v blízkosti moji najbližší.

CVIČENIE

Či už vo forme cvičenia v posilňovni, behu v prírode alebo môjho obľúbeného tenisu. Bez pohybu by som si v týždni nedržala čistú myseľ.

ZDRAVÁ STRAVA

Bez zdravej vyváženej stravy by som dlho fungovať nemohla. Rada užívam aj rôzne byliny, vitamíny či proteinové doplnky výživy. 

FOTENIEhttps://www.instagram.com/p/CDHGAoEpF4A/embed/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Fkristina-kramarova-meditacia-je-co-sme-mali-praktizovat-aspon-niekoko-minut-denne#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A933.3999999761581%2C%22ls%22%3A749.1999999880791%2C%22le%22%3A886.0999999642372%7D

Nie je to vždy týždenným pravidlom, no už som si zvykla na príjemné chvíle pred fotoaparátom. Môžem byť na chvíľu niekým iným, no zároveň vždy sama sebou.

ČÍTANIE S KÁVOU

Vačšinou sa jedná o odbornú knihu do školy, no keď je viac voľného času, siahnem aj po románe, detektívke či fashion magazíne. Káva nesmie chýbať. 

Ešte stále môžete hlasovať za svoju favoritku v kategórii MISS TOP KONDÍCIA. Zapoj sa do hlasovania a vyhraj!

Zdroj fotografií: Miss Slovensko, archív Kristíny Kramárovej

Sociálne médiá

Najobľúbenejšie články

NEWSLETTER

Nepremeškajte exkluzívny prístup k novinkám, súťažiam alebo akciám. Prihláste sa!